Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2101
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niezwykłe kamienie w Parku Norweskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 maja 2008, 17:40
Aktualizacja: 17:42
Autor: AGA
Fot. Agnieszka Gierus
Lecznicze agaty, działające uśmierzająco akwamaryny, granaty wspomagające układ krążenia, kamienie księżycowe, kwarce, opale dające siłę i mądrość i wiele innych kamieni można podziwiać i zakupić podczas XXXII Karkonoskiej Wystawy i Giełdy Minerałów, Skał i Skamieniałości.

Prawie 30 wystawców z Wrocławia, Wałbrzycha, Milicza, Lwówka Śląskiego czy Błażkowic k. Lubawki prezentuje swoje wyroby na tarasie Muzeum Przyrodniczego. Giełda rozpoczęła się dzisiaj (sobota) i potrwa do niedzieli od godz. 9. do 17.

– Cieplice to jedno z lepszych miejsc na Dolnym Śląsku na taką imprezę – uważa Krzysztof Mroziński, wystawca z Wałbrzycha. Choć w sobotę tłumów przy muzeum nie było, wystawcy nie mają powodów do zmartwień, bo z doświadczenia wiedzą już, że największy ruch jest zawsze w niedzielę.

Organizatorzy podkreślają, że impreza jest rodzajem wystawy, podczas której zbieracze minerałów prezentują swoje znaleziska, kolekcje oraz wyroby z kamieni szlachetnych. Na giełdę zapraszają każdego, kto ma ochotę kupić mineralny okaz, piękne kolczyki, naszyjnik, bransoletkę, breloczek czy zwykły kamyk na szczęście. Przy okazji zakupów można również dowiedzieć się cennych informacji na temat minerałów i skamieniałości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 10-05-2008 22:41
no, to jutro... kasa od meża w kieszeni i... na zakupy...:)))
piipi 11-05-2008 0:17
...kamienie szczescie przanosza,bo moja tesciowa w torebce granaty nosi.
~czytelnik 11-05-2008 15:29
dlaczego taka informacja pojawia sie w ostatniej chwili? nie bylo wiadomo o tej imprezie kilka dni temu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group