Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 8104
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niezwykłe historie w BWA

Wtorek, 7 września 2010, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Niezwykłe historie w BWA
Fot. Organizator
Dziś i jutro (7 i 8 IX) w Biurze Wystaw Artystycznych odbędą się trzy wykłady Huberta Bilewicza, historyka sztuki i przekonującego wykładowcy, pracownika naukowego Uniwersytetu Gdańskiego i gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

H. Bilewicz zajmuje się historią architektury i dizajnu, pedagogiką artystyczną oraz gender studies. Interesują go zwłaszcza rozmaite (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki.

Wykłady są przeglądem zarówno dziejów dizajnu, jak również podstawowych kwestii projektowania na przestrzeni ostatnich stu kilkudziesięciu lat. Historia dizajnu jest dziedziną interdyscyplinarną. Stanowi część historii sztuki oraz historii techniki. Dzieje przedmiotów codziennego użytku odzwierciedlają wielkie przemiany cywilizacyjne, zmiany obyczajów, czasowe trendy i chwilowe mody. Zwykłe przedmioty częstokroć posiadają niezwykłe historie.

Dziś o godzinie 12:00 odbędzie się wykład dla gimnazjalistów „Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów”. W tym samym dniu o godzinie 17:00 Hubert Bilewicz przedstawi wywiad przeznaczony dla wszystkich chętnych pt. „ Między nauką i sztuką. Między modernizmem a postmodernizmem”. Jutro o godzinie 12:00 Bilewicz wygłosi wykład pn. „ Rzeczy pospolite: polskie osiągnięcia w dizajnie XX wieku”.

Wykłady odbędą się w ramach projektu TEST ILUZJI - całorocznego programu edukacyjnego, na który składają się warsztaty, wycieczki i wykłady związane z szeroko rozumianą sztuką DIZAJNU (od wzornictwa poprzez modę, architekturę, grafikę, aż po reklamę). Projekt realizowany jest z udziałem środków MKiDN oraz Miasta Jelenia Góra.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group