Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7703
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykła i ważna wystawa w Książnicy Karkonoskiej

Środa, 11 listopada 2015, 8:40
Aktualizacja: 10:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykła i ważna wystawa w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Przemek Kaczałko
Zapis fotograficzny z pogrzebu ks. Jerzego Popiełuszki był tematem otwartej wczoraj (10.11) wystawy w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze. Autor zdjęć – Jerzy Wiklendt z przyczyn zdrowotnych nie mógł wziąć udziału w uroczystym otwarciu, ale wszyscy zgromadzeni dali mu dowodów uznania i życzliwości. Wystawę można oglądać do 5 grudnia br.

W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. pierwszy solidarnościowy wojewoda jeleniogórski Jerzy Nalichowski, a także Janina Peikert oraz Jolanta Wilkońska, która przekazała kilka ciepłych słów od autora zdjęć Jerzego Wilkendta oraz spontanicznie stworzyła kartkę z pozdrowieniami i podziękowaniami za wystawę dla fotografika, na której podpisali się wszyscy obecni tego dnia w Książnicy Karkonoskiej.

- Jutro obchodzimy nasze najważniejsze narodowe święto – Święto Niepodległości. Jak państwo wiecie, o tę niepodległość musieliśmy walczyć w tej najnowszej historii wielokrotnie – mówiła dyrektor Książnicy Karkonoskiej Danuta Sawicz. - Dzisiaj wystawa pana Jerzego Wiklendta przenosi nas do roku 1984. Dokładnie 4 listopada – 31 lat temu – odbył się pogrzeb bestialsko zamordowanego księdza Jerzego Popiełuszki. Na tym pogrzebie, który jak pamiętacie był wielką manifestacją wolności, solidarności, niepodległości – był obecny pan Jerzy Wiklendt - mówiła.

- To on z narażeniem zdrowia, życia zrobił ogromny dokument historyczny, dokument prawdy tamtych czasów – dodała szefowa Książnicy deklarując zaproszenia na wystawę młodzieży, klas szkolnych i nauczycieli.

Na zakończenie w sali konferencyjnej odbył się koncert Jakuba Michalskiego, który wystąpił z piosenkami Jacka Kaczmarskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group