Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5965
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niewygodny zakaz

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 czerwca 2011, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Przy zatoczce autobusowej nieopodal Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze pracownicy miejskiego zarządu dróg i mostów ustawili znak zakazu zatrzymywania się i postoju, który nie dotyczy autobusów dowożących dzieci na basen. To nie podoba się rodzicom, którzy dotychczas wysadzali tam swoje dzieci z samochodów. Ich zdaniem zakaz jest w tym miejscu niepotrzebny.

W zatoczce przy Szkole Podstawowej numer 11, gdzie dawniej była pętla autobusowa linii "7" i "10" przy ulicy Moniuszki, od lat mogli na kilka minut zaparkować rodzice, by wysadzić dziecko z samochodu. Jakiś czas temu ustawiony został w tym miejscu znak drogowy zakazu zatrzymywania się.

- Teraz, zgodnie z prawem, nawet na kilkanaście sekund nie można w tym miejscu zatrzymać pojazdu, aby dziecko mogło spokojnie wysiąść z samochodu i pójść do szkoły. Ustawienie zakazu podyktowane jest, potrzebą postoju autokarów, które przywożą na basen trzecioklasistów z innych szkół. Od znaku do końca zatoczki można ustawić, aż trzy autokary, lecz czy naprawdę jest taka potrzeba? Kierowcy tych autobusów w przeciągu godziny, podczas której dzieci korzystają z basenu, są cały czas w pojeździe, więc nawet w razie potrzeby mogliby przepuścić samochody osobowe – powiedział pan Krzysztof z Jeleniej Góry.

- Zakaz obowiązuje od godziny 8.00 do 16.00, a rodzice uczniów potrzebują podjechać pod szkołę już przed trzynastą, bo po piątej lekcji kończy zajęcia wiele klas. Wtedy jeszcze nie ma żadnych autokarów. Pozostaje zatem problem moralny i wychowawczy - skoro miejsce nie jest wykorzystywane można jednak stanąć, ale nie jest to dobry przykład dla dziecka. Moja córka zna już znaki drogowe i od razu, kiedy chciałem się zatrzymać, zwróciła mi na to uwagę. W czasach, kiedy jest tak duża ilość samochodów, chciałbym żeby osoby decydujące o przeznaczeniu tego terenu, starały się poszukać logicznego rozwiązania, bo ten zakaz z pewnością nim nie jest – dodał.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 11 twierdzą, że nie występowali do Miejskiego Zarządów Dróg i Mostów o ustawienie znaku drogowego w tym miejscu. Tymczasem MZDiM wyjaśnia, że znak ten został postawiony na prośbę przewoźnika transportującego dzieci z innych szkół na basen.

- To przewoźnik wystąpił o zamontowanie tego znaku, ponieważ często dochodziło do sytuacji, w których autokar nie miał pro prostu gdzie się zatrzymać przy Szkole Podstawowej nr 11, aby wysadzić dzieci i poczekać, aż wrócą one z basenu – poinformował Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM.

Agata Galas, Fot. Agata Galas

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 17-06-2011 8:55
Wystarczy znak z/ POstoju ale to trudne....
~matmoska 17-06-2011 8:57
no przecież nigdy nic nie jest winą przedstawicieli SP nr 11...dlaczego mnie to nie dziwi
~dowożąca 17-06-2011 9:04
Bo łatwiej znak postawić, niż wytyczyć miejsce tylko dla autobusu... Druga ewentualność: znak \"zakaz postoju powyżej 3 minut\" też by się sprawdził. Widocznie w MZDiM nie ma rodziców, którzy dziecko do SP 11 odwożą...
~... 17-06-2011 9:14
przecież to jest niedorzeczne.Ważniejsze,żeby pan kierowca mógł sobie pod szkółką w autobusie posiedzieć niż bezpieczeństwo dzieci idących do/ze szkoły. To co rano się dzieje na parkingu szkolnym jest straszne.I na pewno nie jest bezpieczne dziecko,które musi przez cały parking przejść do szkoły.Szczególnie,że drzwi od strony parkingu są zamknięte. Rodzice mają wybór:albo puścić dziecko,żeby samo szlo między jeżdżącymi samochodami na przez parking,albo w magiczny sposób znaleźć miejsce,zaparkować i odprowadzić dziecko.Często kończy się tak,ze stają blokując innych,bo nie mają wyboru,i odprowadzają tego zerówkowicza czy pierwszoklasistę pod klasę,żeby pod auto nie wpadł.I robi się zamieszanie.
~do 9.14 17-06-2011 9:33
Twój post jest niedorzeczny. Pod szkołą podstawową nr 2 na Armii Krajowej zawsze był zakaz. W wyniku walki rodziców zakaz zniesiono. Kulka dni temu były ćwiczenia przeciwpożarowe i okazało się, że dzieci by spłoneły, bo przez parkujące auta straż pożarna nie może wjechać do gaszenia.
~ 17-06-2011 10:10
Ciągle w tej Jeleniej coś nie tak ,jakiś chory kraj.
~sim 17-06-2011 11:03
A może niech 11 powiększy swój parking. Ma przecież gdzie. Wtedy i mieszkańcy Moniuszki 4i6 będą zadowoleni i rodzice uczniów SP11
~kwa 17-06-2011 11:41
najlepiej umozliwić wjazd wprost do szkoły, wybudować rampę, żeby terenówki mogły się zmieścić i dzieci będą wysiadać już bezpośrednio w szkole. Przeciez najwazniejsze jest bezpieczeństwo dzieci. A może garaż podziemny... oo ludzie. kiedyś się chodziło z kluczem na szyi do szkoły po kilka kilometrów a teraz z dzieciakiem nie mozna sie umówić żeby czekał na rodzica pod ODK? aha, przecież tam musi przejść przez pasy. Polecam: dokument "Nadopiekuńczy rodzice i dzieci spod klosza"
~Szybcy 17-06-2011 12:44
Zadziwia niezwykle szybka reakcja MZDiM na życzenie kierowcy autobusu. Dlaczego pan panie Wandzel nie zapytał o zdanie innych kierowców. Chyba, że w mniemaniu MZDiM kierowcy samochodów osobowych nie godni zainteresowania. A przy okazji kiedy wreszcie MZDiM dyrektorze Wandzel zainteresuje się rozwiązaniem problemów przy wjeździe z Ogińskiego do Biedronki / obok targowiska Zabobrze/.
~do 9.33 17-06-2011 14:32
nie wiem czy kiedyś widziałeś/łaś SP11,ale ma ona swój osobny wjazd na teren prosto pod szkołę,którego nie można zastawiać. akurat tam gdzie jest zakaz nawet nie ma możliwości podjechania pod budynek w celu,np.gaszenia pożaru. Chyba,że trawnikiem taranując murek z ogrodzeniem. A zakaz nie został wprowadzony ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe tylko dla wygody autokarów wożących dzieci z innych szkół na basen.Codziennie takich autokarów jest chyba aż ze trzy.
~............ 17-06-2011 15:33
Powariowaliście z tymi parkingami. Czy dziecko nie może wysiąść trochę dalej od szkoły po tej samej stronie ulicy co szkoła i podejść do szkoły pieszo? Same niepełnosprawne i nieporadne dzieci w tej szkole?
~tak jak ~... 17-06-2011 15:48
oczywiście,rodzice juz tak rozpieszczają swoje pociechy,że często n-le nie maja miejsca na swoj samochód,zgadza się;wszechobecna niepełnosprawność!!!
~kierowca 22 17-06-2011 16:06
Co Wy ludzie chcecie, MZDiM taki znak postawiło i taki bzdet będzie stał do końca świata i o jeden dzień dłużej. TAK SAMO jak stoją znaki bez sensu na ogińskiego k. Lidla (te z kierunku od szpitala). Dla nie zorientowanych wyjaśniam. Stoi tam zakaz skrętu w lewo (który pewnie wg pomysłodawcy miał zakazywać wjazdu do Lidla przez pierwszy WYJAZD Z PARKINGU), a wg kodeksy ten znak obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu (czyli w ul. Jordana). Efekt wszyscy skręcający w lewo łamią ten zakaz. Ten stan trwa latami i gdzie jest Policja? Po pierwsze egzekwować respektowanie znaku i po drugie drogówka jest od sprawdzania poprawności oznakowania dróg. Ale prościej nauczyć się tylko taryfikatora niż całego kodeksu.
~s. 17-06-2011 16:33
Polski kierowca najchetniej by wjechał samochodem do "sławojki" aby móc załatwić naturalną potrzebę. Trochę ruchu nikomu jeszcze nie zaskodziło.
~Iwa 17-06-2011 19:46
nie marudzcie tak!wysiadzcie z aut i pospacerujcie troche. ja woze dziecko tylko wtedy gdy faktycznie zachodzi taka potrzeba! problemy tylko stwazacie!nie macie innych?
~RolnikStones 17-06-2011 21:51
A ja protestuje wobec odbywającego się ruchu pieszego na mieście. Bo ostatnio chciałem wjechać moim wypasionym traktorem do tesco to mi w tym ludzie przeszkodzili. Dlatego w imieniu innych kierowców ŻĄDAM aby można było wjechać swoimi pojazdami np: Do ratusza, do każdej restauracji, do banków, do sklepów oraz na basen. A uprzedzam że nie mam w zwyczaju odczepiać rozrzutnika z gnojem od mojego traktorka, bo szkoda na to czasu. Dziś czas to pieniądz :D
~instruktor 17-06-2011 23:00
Droga Jelonko! nie twórzcie nowego "Prawa o ruchu drogowym". Nie ma takiego znaku o którym piszecie. Jest zakaz zatrzymywania albo zakaz postoju! W tym wypadku jest to zakaz zatrzymywania!
~ 18-06-2011 4:34
Bo jakby mogli to by rozwydrzonego bachora po schodach jeszcze wnieśli.
~ 18-06-2011 5:07
i bardzo dobrze niech się lenie troszkę przejdą spacerkiem
selgarf 19-06-2011 9:19
bardzo dobrze że postawili ten znak bo gdyby go nie było to autobusy wożące dzieci na jakieś wycieczki nie miały by gdzie stanąć tak jak było to ostatnio nawet przy zakazie ja wypisał bym mandaty od razu policjantka tylko pogroziła że następnym razem będzie inaczej szkoda:(((

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group