Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3788
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Nieuczciwe szkoły jazdy

Środa, 3 września 2008, 9:31
Aktualizacja: 9:33
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Nieuczciwe szkoły jazdy
Fot. Archiwum
Częste łamanie przepisów i nabieranie klientów to grzech niemal wszystkich skontrolowanych dolnośląskich szkół jazdy. Tak wynika z najnowszego raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przeczytamy o tym w środowej Polskiej Gazecie Wrocławskiej. Delegatura UOKiK z Wrocławia przeprowadziła kontrolę w 18 placówkach, które przygotowują przyszłych kierowców. Tylko dwie – z Legnicy i Wrocławia - okazały się bez skazy.

- Urzędnicy natrafili na pułapki, które uderzają kursantów po kieszeniach – zauważa PGWr. Na przykład szkoły wymuszają opłaty za cały kurs i nie zwracają pieniędzy, kiedy klienci rezygnują, czy to przed rozpoczęciem nauki, czy też w trakcie trwania zajęć.

Gazeta radzi, aby uważnie czytać oferty szkół jazdy i w przypadku zauważenia pewnych zapisów, zrezygnować z z propozycji, a sprawę zgłosić rzecznikom konsumentów. Wśród „pułapek” są, między innymi, następujące adnotacje: „ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów szkoleniowych, wysokość opłat może ulec zmianie, szkoła ma prawo przerwać kurs, a wpłacone pieniądze nie będą zwracane”.

Listę skontrolowanych szkół jazdy zamieszczono na stronie www.uokik.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group