Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3473
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Brodnica Górna: Nieuchwytni dla konkurencji

Środa, 1 lipca 2015, 15:42
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2015, 14:21
Autor: MDvR
Brodnica Górna: Nieuchwytni dla konkurencji
Fot. użyczone
Pierwsza edycja Międzynarodowego Pucharu Polski we Freestyle'u Kajakowym już za nami. Emocji było mnóstwo, co czyniło rywalizację jeszcze bardziej ciekawą dla licznie zgromadzonej, kilkutysięcznej widowni. W zmaganiach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski zwyciężyli faworyci, w tym reprezentanci KKK Jelenia Góra.

Pierwsze miejsce w konkurencji K1 Kobiet Open zajęła Zofia Tuła (Team Czaplickifun.pl) przed Izabelą Fidzińską (KKK Helix) i Anną Rudnicką (Umpa-Umpa Eskimoska). W kategorii K1 Mężczyzn Open triumfował jeleniogórzanin Tomasz Czaplicki (Team Czaplickifun.pl) przed Adamem Olesińskim (WAKK Habazie) i Michałem Kamińskim (WAKK Habazie).

Poza konkurencjami zaliczanymi do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski rozegrano kilka bardzo widowiskowych konkurencji pokazowych na przystani CSWIPR LAMEL na Złotej Górze na Jeziorze Brodno Wielkie.

Podczas zmagań w konkurencji BIG AIR Contest, w której to zawodnicy skakali na kajakach ze specjalnie przygotowanej do tego celu skoczni prowadzenie często przechodziło z rąk do rąk i do ostatniej kolejki finałowej nie było wiadomo kto odniesie ostatecznie zwycięstwo. Zwycięzcą kategorii BIG AIR został reprezentant Umpa-Umpa Eskimoska Michał Bulczak, który w swoim ostatnim skoku odebrał prowadzenie Michałowi Kamińskiemu. Na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Gajewski również z Umpa-Umpa Eskimoska.

Poza niezwykle emocjonującymi i widowiskowymi ewolucjami powietrznymi w konkurencji BIG AIR, gdzie zawodnicy lecieli nawet na 5 metrów w górę i na blisko 8 metrów w przód podczas prezentowania swoich figur rozegrano również Freestyle na płaskiej wodzie i Kayak Cross. We freestyle'u na płaskiej wodzie w kat. K1 Open trwała zacięta rywalizacja o kolejność zajmowanych miejsc na podium. Już w pierwszym przejeździe finałowym Tomasz Czaplicki zapewnił sobie zwycięstwo, ale batalia o 2. i 3. miejsce była niezwykle zaciekła i emocjonująca. Ostatecznie drugie miejsce przypadło w udziale Michałowi Kamińskiemu - wielokrotnemu medaliście Mistrzostw Polski w tej konkurencji, a trzecie Mariuszowi Stefaniakowi, który zadziwił wszystkich precyzją i lekkością swojej techniki. W swoim drugim finałowym przejeździe Tomasz Czaplicki ustanowił nowy, nieoficjalny rekord Polski w ilości zdobytych punktów za jeden przejazd na płaskiej wodzie z notą 1690 pkt.

Ostatnią z konkurencji rozegranych podczas Strawberry Kayak Games był Kayak Cross. Kayak Cross to najogólniej mówiąc wyścig grupowy, w którym w jednym biegu startuje do czterech zawodników. Zadaniem jest jak najszybsze dopłynięcie do mety, bo tylko dwójka najszybszych z każdego biegu awansuje do kolejnego etapu zawodów. Podczas startu zawodnicy mogą się między sobą przepychać, blokować, odpychać, co czyni tę konkurencje kontaktową i bardzo emocjonującą. Już na starcie, który odbywa się ze zbudowanej specjalnie do tego celu trzymetrowej rampy doszło do pierwszego starcia zawodników w poszczególnych biegach. Były wywrotki i nieoczekiwane zwroty akcji. Do ścisłego czteroosobowego finału zakwalifikowali się: Adrian Angowski, Dariusz Ebertowski, Przemysław Siudem i Tomasz Czaplicki. Po bardzo dynamicznym wyścigu zwyciężył Tomek przed Dariuszem Ebertowskim. Trzecie miejsce zajął Adrian Angowski, a czwarte Przemysław Siudem.

W trakcie trwania zmagań kajakarskich wszystkich konkurencji oprawę muzyczną imprezy zapewnili czołowi DJ'e polskiej sceny DJ ROS i DJ TUSE, którzy swoją muzyką nadali rywalizacji sportowej niepowtarzalny klimat. Zawodnicy wszystkich konkurencji walczyli o bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci smartfonów i akcesoriów zapewnionych przez sponsora głównego Międzynarodowego Pucharu Polski we Freestyle'u Kajakowym markę SONY XPERIA TM.

Kolejny start z cyklu Międzynarodowego Pucharu Polski we Freestyle'u Kajakowym odbędzie się w ostatni weekend września (25-27.09) w Jeleniej Górze. W ramach Beaver River Games odbędą się również zmagania europejskiej i światowej czołówki, gdyż impreza zyskała w tym roku rangę Pucharu Europy ECA. Organizatorami zawodów z cyklu Międzynarodowego Pucharu Polski są: Umpa-Umpa Eskimoska, Czaplickifun.pl, Karkonoski Klub Kajakowy, STW Bałtyk Gdynia.

Pełne wyniki Strawberry Kayak Games:

K1K Open Freestyle:
1. Zofia Tuła (KKK Jelenia Góra, Czaplickifun.pl) 270pkt
2. Izabela Fidzińska (KKK Helix) 120 pkt
3. Anna Rudnicka (Umpa-Umpa Eskimoska) 10 pkt

K1M Open Freestyle:
1. Tomasz Czaplicki (KKK Jelenia Góra, Czaplickifun.pl) 1165 pkt.
2. Adam Olesiński (WAKK Habazie) 340 pkt.
3. Michał Kamiński (WAKK Habazie) 215 pkt.
4. Dariusz Staniszewski (SKK Morzkulc) 50 pkt.
5. Michał Bulczak (Umpa-Umpa Eskimoska) 30 pkt.

Po eliminacjach rozegranych w systemie Jam Session:
6. Mariusz Stefaniak (niezrzeszony) 160 pkt
7. Damian Mrożek (Umpa-Umpa Eskimoska) 120 pkt
8. Tadeusz Malek (Umpa-Umpa Eskimoska) 95 pkt
9. Krzysztof Gajewski (Umpa-Umpa Eskimoska) 70 pkt
10. Adam Dybowski (Orzeł Extreme Team Bydgoszcz) 55 pkt
11. Przemysław Jegor (Umpa-Umpa Eskimoska) 5 pkt
12. Krzysztof Płatek (Umpa-Umpa Eskimoska) 0 pkt

K1 Flat Water Open
1. Tomasz Czaplicki (Czaplickifun.pl, KKK Jelenia Góra) 1690 pkt
2. Michał Kamiński (WAKK Habazie) 895 pkt
3. Mariusz Stefaniak (niezrzeszony) 875 pkt
4. Izabela Fidzińska (KKK Helix) 477,5 pkt
5. Tadeusz Malek ((Umpa-Umpa Eskimoska) 182,5 pkt

BIG AIR Contest (maksymalna nota za figurę- 30 pkt.)
1. Michał Bulczak (Umpa-Umpa Eskimoska) 28 pkt
2. Michał Kamiński (WAKK Habazie) 27 pkt
3. Krzysztof Gajewski (Umpa-Umpa Eskimoska) 23 pkt
4. Tadeusz Malek (Umpa-Umpa Eskimoska) 17 pkt
5. Krzysztof Płatek (Umpa-Umpa Eskimoska) 14 pkt

Po eliminacjach:
6. Adam Olesiński (WAKK Habazie) 15 pkt
7. Izabela Fidzińska (KKK Helix) 11 pkt
8. Adam Dybowski (Orzeł Extreme Team Bydgoszcz) 10 pkt

Kayak Cross- finał
1. Tomasz Czaplicki (Czaplickifun.pl, KKK Jelenia Góra)
2. Dariusz Ebertowski (Umpa-Umpa Eskimoska)
3. Adrian Angowski
4. Przemysław Siudem (Żabi Kruk)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group