Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3781
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nieskuteczne zakazy

Niedziela, 10 grudnia 2006, 0:00
Autor: MAJ
Jelenia Góra: Nieskuteczne zakazy
Fot. MAJ
Parkingowy chaos na Noskowskiego: po co te znaki, skoro olewają je mieszkańcy, Spółdzielnia Mieszkaniowa i policja? – pytają zabobrzanie.

Po zakończeniu remontu ul. Noskowskiego wszystkie jezdnie i chodniki na Zabobrzu II są przejezdne. Remont Noskowskiego jest dziełem wyłonionej w przetargu firmy Skanska. Tę drogę w opinii Czesława Wandzla, szefa Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, roboty wykonano porządnie, a szerokość jezdni i chodników jest zgodna z przyjętymi standardami.

Przy okazji remontu – kosztem terenów zielonych (co się nie podobało wielu niezmotoryzowanym mieszkańcom osiedla) – dobudowano sporo miejsc do parkowania. Ale i tak dla wszystkich, którzy lubią parkować pod swoimi oknami, nie wystarcza.
Przy okazji Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa obstawiła znakami zakazu postoju i zatrzymywania się podjazdy do bloków. Są to drogi wewnątrzosiedlowe, administrowane przez zarząd JSM.

Cel był jasny: chodziło u udrożnienie tych podjazdów niejednokrotnie zatarasowanych przez niedbale parkujących kierowców. Często śmieciarka nie może się przecisnąć. Jak widać na zdjęciu mieszkańcy ignorują znaki zakazu, policja też, ponieważ prywatne drogi wewnętrzne nie podlegają jej jurysdykcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
134
Nigdy
24%
Rzadko
44%
Czasami
19%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group