Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3691
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Niesamowita Nocna Dziesiątka

Wtorek, 1 marca 2016, 8:32
Aktualizacja: 8:42
Autor: Stowarzyszenie Bieg Piastów
Polana Jakuszycka: Niesamowita Nocna Dziesiątka
Fot. użyczone
W gęstej śnieżycy, przy silnym wietrze, na zasypanych torach, w ciemnościach rozświetlanych latarkami–czołówkami, 159 zawodników przebiegło wczoraj (29.02) wieczorem w Jakuszycach 9 kilometrów podczas Nocnej Dziesiątki – trzeciej konkurencji 40. Biegu Piastów. W tych trudnych warunkach i niesamowitej scenerii najlepsi okazali się Daniel Iwanowski i Kamila Boczkowska.

- Biegamy tu bardzo często, znamy każdy zakręt nawet w ciemnościach - komentował Jarosław Michalik, świetny narciarz, mieszkaniec Jakuszyc. Szczęściarz z niego, bo niektórzy musieli czasem się ratować kontrolowanymi upadkami, by nie wpaść do lasu, gdy za późno reagowali na zakrętach.
Trasa wiodła z Polany Jakuszyckiej na Górny Dukt, Jelenią Łąkę, Dolny Dukt i trasę Adama, z metą na Polanie Jakuszyckiej. Daniel Iwanowski szybko uciekł, utrzymał się za nim, z dość niedużą stratą, tylko Krzysztof Małkiński. Następni zawodnicy pozostali daleko w tyle.

Wydarzeniem był start trzykrotnej zwyciężczyni Worldloppet (Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich) w latach 1990-92 Doroty Dziadkowiec-Michoń oraz jej męża, a kiedyś trenera, 3-krotnego zwycięzcy Biegu Piastów (w tym pierwszego w 1976) Stanisława Michonia. Gdy na długim podbiegu dogonił ich jeden z fanów z okrzykiem: "Moi guru, mam was!", oboje przyspieszyli, ale po chwili pan Staszek zwolnił, a pani Dorota stanęła, czekając na niego. Potem jednak zostawiła go i pognała swoim tempem, wyprzedzając bez trudu kolejne osoby. Jej mąż też się zresztą rozkręcił.

Ostatni podbieg do mety - już na Polanie Jakuszyckiej - pani Dorocie przypomniał masakryczne ostatnie trzy kilometry włoskiej Marcialongi, gdy mając 67 kilometrów w nogach trzeba wspiąć się jeszcze do mety w Cavalese.
Stanisław Michoń odkrył talent swej późniejszej małżonki, gdy była nastolatką. Potem pomagał rozwijać umiejętności innym dziewczynom. Tą, z którą pracuje obecnie, jest Kamila Boczkowska - zwyciężczyni Nocnej Dziesiątki.
Ten bieg był trzecim, ostatnim w ramach rywalizacji rodzin podczas 40. Biegu Piastów. W Pucharze Rodzin Open na pierwszych miejscach Tomasz Żurek i Alena Jindriskova.

Wyniki Nocnej Dziesiątki - link http://wyniki.datasport.pl/results1691/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group