Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8224
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niepełnosprawnym łatwiej o etat w magistracie

Czwartek, 1 grudnia 2011, 8:02
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2011, 8:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Niepełnosprawnym łatwiej o etat w magistracie
Fot. RED
Weszły w życie nowelizacje ustaw o służbie cywilnej oraz o pracownikach samorządowych, dzięki którym osoby niepełnosprawne łatwiej dostaną pracę w urzędach i instytucjach. W jeleniogórskim urzędzie miasta na 336 pracowników tylko 11 osób ma orzeczoną niepełnosprawność.

W nowelizacji ustawy o służbie cywilnej oraz o pracownikach samorządowych, dodano przepis, zgodnie z którym w przypadku jeżeli w urzędzie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6 procent, pierwszeństwo w zatrudnieniu przysługiwać będzie osobie niepełnosprawnej, o ile znajdzie się w gronie najlepszych kandydatów.

– Aktualnie zatrudnienie osób niepełnosprawnych w naszych urzędach i instytucjach jest na poziomie około trzech procent. To bardzo niski wskaźnik, który mam nadzieję po nowelizacji uchwał się zmieni – mówi Stanisław Schubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Prezydent Marcin Zawiła zapowiedział, że sytuacja w jeleniogórskim urzędzie odnośnie zatrudniania osób niepełnosprawnych zmieniana jest od kilku miesięcy.
– Już zatrudniliśmy jedną z pań poruszających się na wózku inwalidzkim, która pracuje w wydziale dialogu społecznego. W ramach naborów na wolne stanowiska będą zatrudniane kolejne osoby niepełnosprawne – zapewnia Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group