Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7322
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Niemcy traktują Polaków jak złodziei i przestępców

Poniedziałek, 4 lutego 2008, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Niemcy traktują Polaków jak złodziei i przestępców
Fot. Archiwum
Niepokojące doniesienia z nadgranicznych miast. Kontrole niemieckiej policji, które po wejściu Polski do strefy Schengen stały się codziennością, są dla naszych rodaków upokarzające.

Pisze o tym poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska. – Niemieccy funkcjonariusze traktują Polaków jak potencjalnych złodziei i przestępców – donoszą dziennikowi kontrolowani.

A niemiecka policja czyha na nich tuż za przejściem granicznym. Funkcjonariusze co kilkanaście minut zatrzymują samochody, a jeśli trafi się im Polak, sprawdzenie jest gruntowne. Bywa, że dokładnie przeszukowana jest zawartość bagażnika, a policjantom w czynnościach towarzyszą… psy służbowe. – To prawdziwe łapanki – nie przebierają w słowach zdenerwowani rodacy, którzy wpadli w policyjne sidła Niemców.

Drobiazgowe kontrole to skutek wzrostu kradzieży aut – tak niemiecka policja tłumaczy postawę policjantów przy kontrolach nadgranicznych. Gazeta donosi, że będzie ich jeszcze więcej. W dodatku Niemcy podkreślają, że wielu Polaków, sprawców przestępstw, ucieka na ich terytorium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group