Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3175
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nieletni sprawcy wykroczeń coraz bardziej zuchwali

Wtorek, 28 czerwca 2011, 8:32
Aktualizacja: 8:33
Autor: AWSM
Rośnie liczba zgłoszeń dotyczących popełniania wykroczeń przez nieletnich. Dotyczą one zarówno wybryków chuligańskich, brawurowej jazdy na rowerach po drogach publicznych jak i spożywania alkoholu – informuje Artur Wilimek – rzecznik prasowy jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Tylko w ostatnich dniach podjęliśmy kilka takich interwencji. W piątek przy ulicy Fortecznej czternastolatka spożywała piwo. Została ujęta przez patrol SM i przekazana rodzicom pod opiekę.

Wczoraj w Gimnazjum nr 4, również czternastolatka, wymalowała drzwi szkoły markerem. Także została przekazana rodzicom, którzy zostali poinformowani o konsekwencjach takich czynów.

Fantazja poniosła też nieletniego rowerzystę, który po drodze publicznej przewoził na kierownicy kolegę, jadąc przy tym slalomem. Na początku miesiąca patrol Straży Miejskiej i Policji zatrzymał szóstoklasistkę, która wypiła nalewkę i dwa piwa. Była tak pijana, że nie mogła podać swoich danych – mówi Artur Wilimek.

Straż Miejska po interwencjach w takich przypadkach powiadamia rodziców małoletniego jak również sporządza stosowne notatki do dyrektorów szkół i pedagogów. Wiele spraw ma również zakończenie w Sądzie Rodzinnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group