Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2277
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nieletni i beczka piwa

Środa, 4 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Nieletni i beczka piwa
Fot. Jelonka.com
Dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna wezmą udział w Biegu Piwosza w Kowarach.

W imprezie wystartują, oczywiście, także dorośli, jednak propozycja skierowana do młodych ludzi oburzyła jednego z naszych Czytelników. – Jak można w ten sposób propagować sport pośród młodzieży? – pyta pan Jarosław (nazwisko do wiadomości redakcji).
Organizatorzy zapewniają, że każdy ze zwycięzców w poszczególnych kategoriach dostanie medal, dyplom oraz nagrody pieniężne.

– Bieg ma już 23-letnią tradycję. Być może pomyślimy nad zmianą nazwy, ale zapewniam, że dla dzieci i młodzieży są przygotowane soczki i pączki – powiedział nam Adam Bierowski, organizator imprezy.
Beczka piwa czekać będzie tylko dla dorosłych, którzy dodatkowo wezmą udział zawodach w jej toczeniu – dodał.

– Nazwa może bulwersować w kontekście udziału w biegu piwosza dzieci i młodzieży – mówi prawnik Halina Skorupska. – Ale póki nie zostanie stwierdzone, że nieletni piją tam alkohol, wszystko jest w porządku.

Bieg Piwosza Kowary – Wojków startuje w sobotę, 7 października sprzed Domu Wypoczynkowego Harnaś. Zgłaszać można się w dniu zawodów w godz. 9 – 11.30.

O godz. 10 wystartują dzieci ze szkół podstawowych, a w południe przewidziano start do biegu głównego na dystansie 5 i 10 km oraz 2,5 km (gimnazjaliści).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group