Jelenia Góra: Niedzielne dokończenie V kolejki II Ligi Futsalu.

Poniedziałek, 15 grudnia 2008, 0:23
Aktualizacja: 0:32
Autor: Jordan
W niedzielę wieczorem dokończona została kolejna, piąta już kolejka drugoligowców. Hitem drugiego dnia spotkań była niewątpliwie potyczka Maracany Piechowice z niepokonaną jeszcze drużyną Łomnicy.

Pierwszym spotkaniem tego dnia było starcie Eltelu z PMPoland. Mimo tego, że już na początku meczu drużyna PMPoland zdobyła dwie bramki i spokojnie czekała na przerwę, Eltel tanio skóry nie sprzedał i zdołał jeszcze przed końcową syreną zdobyć kontaktowego gola. Drugi kwadrans to ataki Eltelu, który mimo dobrej gry i wielu okazji nie zdołał zdobyć kolejnych goli. Trzeba przyznać, że piłkarze Eltelu nie mieli dziś szczęścia, strzelając kilkakrotnie w słupek. Końcowy wynik spotkania to szczęśliwe zwycięstwo piłkarzy PMPoland 3:1, którzy nie oddali prowadzenia od początku do samego końca meczu.

Pojedynek Maracany Piechowice z Łomnicą był bardzo dynamiczny, żywy i przede wszystkim wyrównany. Wynik do przerwy 0:0. Druga odsłona spotkania podobnie jak pierwsza obfitowała w ciekawe akcje, strzały na bramkę, niesamowita walkę i niesamowite parady bramkarzy. Na około trzy minuty przed zakończeniem spotkania zaczął się prawdziwy thriller. Maracana zdobywa bramkę, wychodzi na prowadzenie i w krótkim odstępie czasu nie wykorzystuje kilku niemalże 100% akcji. Jak wiadomo nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić.
Łomnica postawiła wszystko na jedną kartę rzucając się do ataku. Na efekty długo nie trzeba było czekać, po chwili słomniczanie strzelają bramkę, doprowadzając do remisu. Na tablicy wyników 1:1, w faulach również remis po 4 ( 5 fauli=rzut karny ). Niesamowita i pełna dramatyzmu końcówka spotkania kończy się remisem i zapewne lekkim niedosytem piłkarzy Maracany, którzy spokojnie pokusić się mogli o zwycięstwo z silnym przeciwnikiem.

Ostatnim meczem była potyczka KKS-u II Jelenia Góra z Bobrami Wojanów, które uległy w ostatniej kolejce zespołowi z Łomnicy 1:3. Początek spotkania zgodnie z przewidywaniami należał do piłkarzy KKS-u II, którzy w każdym meczu dzielnie walczą o zgarnięcie całej puli punktowej.. Do przerwy po ciekawym widowisku KKS II J prowadził z Bobrami 2:1. Na początku drugiej połowy zawodnicy KKS-u II dorzucili kolejną bramkę i zdawać by się mogło, że spokojnie zmierzają po swój pierwszy komplet punktów. Niestety na około osiem minut przed końcem KKS traci bramkę, a rywale szybko wykorzystują chwilową słabość przeciwników i strzelają kolejne bramki w efekcie pokonując piłkarzy z Jeleniej Góry 5:3.