Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7469
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela w muzeum z arcydziełami malarstwa

Piątek, 30 września 2016, 15:09
Aktualizacja: 15:12
Autor: M–K
Jelenia Góra: Niedziela w muzeum z arcydziełami malarstwa
Fot. Organizator
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum", które tym razem odbędzie się w formie oprowadzania kuratorskiego po czasowej wystawie ”ARCYDZIEŁA MALARSTWA EUROPEJSKIEGO z kolekcji Dzikowskiej Rodziny Tarnowskich”.

Spotkanie, zaplanowane na 2 października o godz. 11.00 Anna Jezierska z Działu Sztuki Muzeum Karkonoskiego. Wstęp 5 złotych.

”ARCYDZIEŁA MALARSTWA EUROPEJSKIEGO z kolekcji Dzikowskiej Rodziny Tarnowskich” to wybrane dzieła XVII i XVIII - wiecznych mistrzów malarstwa włoskiego, niemieckiego i holenderskiego. Prace prezentowane na wystawie pochodzą z Kolekcji Dzikowskiej ze zbiorów hrabiów Tarnowskich i stanowią część stałej wystawy eksponowanej w Muzeum Historii Miasta Tarnobrzega. Nazwa zbiory dzikowskie wywodzi się od nazwy miejscowości Dzików, a dokładniej Zamku Dzikowskiego - rodowej siedziby rodziny Tarnowskich, dziś położonej w granicach miasta Tarnobrzega.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. prace takich mistrzów jak: Francesco Albani, Lodovico Carracci czy Salvator Rosa. Honorowe miejsce zajmie dzieło przypisywane geniuszowi malarstwa holenderskiego "złotego wieku” Rembrandtowi van Rijn (1606 - 1669), które będzie można podziwiać przez dwa tygodnie od 28 września do 11 października.

W tym terminie muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 18.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 10.00 do 18.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group