Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6036
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niedziela w muzeum: Fotografia w górach

Poniedziałek, 8 października 2018, 6:24
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2018, 7:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niedziela w muzeum: Fotografia w górach
Fot. WAC
Tematyce fotografii tej dawnej oraz współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Wojciecha Zawadzkiego i Ewy Andrzejewskiej poświęcone było wczorajsze (7.10) spotkanie pt. „Fotografia w górach” w Muzeum Karkonoskim z cyklu „Niedziela w Muzeum”. Przyczynkiem do prelekcji było tegoroczne XX. Biennale Fotografii Górskiej.

W pierwszej części spotkania pracownik muzeum Robert Rzeszowski opowiadał o wczesnych fotografiach znajdujących się w zbiorach Muzeum Karkonoskiego. Najstarsze z nich pochodzą z lat 50. i 60. XIX wieku. W większości są to portrety oraz widoki miast z Anglii, Prus i Francji. W zbiorach muzeum nie brak również liczących ponad 150 lat zdjęć z Jeleniej Góry i Karkonoszy. Pierwsi fotografowie (a właściwie dagerotypiści) pojawiali się głównie w Cieplicach i utrwalali wizerunki kuracjuszy.

Prelegentem drugiej części „Niedzieli w Muzeum” była Janina Hobgarska. Głównymi bohaterami jej opowieści o powojennych losach fotografii w regionie Karkonoszy byli niedawno zmarli: Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki. Janina Hobgarska mówiła o metodach pracy obojga wybitnych fotografików, różnicach oraz punktach spójnych ich twórczości

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
43%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group