Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2431
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niech żyje wolność i swoboda…

Czwartek, 15 listopada 2007, 13:32
Aktualizacja: Piątek, 16 listopada 2007, 7:00
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niech żyje wolność i swoboda…
Fot. TEJO
… i studentka młoda – skandowali jeleniogórscy studenci, którzy maszerowali w paradzie z okazji przypadającego 17 listopada Międzynarodowego Dnia Studenta. Przy ratuszu do żaków wyszedł prezydent Marek Obrębalski i pozował do wspólnego zdjęcia.

Pokażmy Wrocławiowi, że jesteśmy lepsi – mówili studenci. Kilkudziesięciu słuchaczy Akademii Ekonomicznej i w mniejszej części Kolegium Karkonoskiego zjawiło się punktualnie w południe przez kościołem św. Krzyża, skąd z transparentami przeszli śródmiejskim traktem do ratusza. Byli także studenci Politechniki Wrocławskiej, choć organizatorzy nie wymienili ich.

Wznosili okrzyki nawołujące do uznania wolności i swobód studenckich. Nieco w żartobliwym tonie sławili też uroki życia: piwo i seks. Nieliczni przechodnie przypatrywali się temu zjawisku, bo taka parada na ulicach Jeleniej Góry to rzadkość.

Przed ratuszem studenci czekali na prezydenta Marka Obrębalskiego. Szef miasta wyszedł z magistratu i pozdrowił studiujących. – Jesteście bardzo ważni dla Jeleniej Góry. Wiem coś o tym, bo 26 lat pracowałem w Akademii Ekonomicznej – mówił prezydent. Później pozował do wspólnej fotografii.

To nie koniec studenckiego świętowania. Wieczorem w barze „Street” będą przy różnych atrakcjach cieszyć się ze swojej międzynarodowej fety, którą zorganizował samorząd studencki jeleniogórskiego wydziału Akademii Ekonomicznej.

Pretekstem do obchodów święta jest uczczenie wydarzeń z roku 1939 z Czechosłowacji, Wówczas 17 listopada brutalnie stłumiono manifestację czeskich żaków, którzy protestowali przeciwko zajęciu kraju przez Adolfa Hitlera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group