Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5475
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niebieski parasol czyli bezpłatne porady prawne

Środa, 11 maja 2011, 13:23
Aktualizacja: 13:24
Autor: Angela
Już jutro (czwartek) w godzinach 11 – 16.00 w siedzibie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze przy ul. Obrońców Pokoju 26a radcy prawni Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu udzielą mieszkańcom bezpłatnych porad prawnych. W tym roku akcja przebiegnie pod hasłem „prawo cywilne bez tajemnic”.

Akcja o nazwie „Niebieski parasol – tydzień bezpłatnych porad prawnych”, w tym roku organizowana jest już po raz trzeci. W dniach 9 – 13 maja w 70 miejscach w Polsce radcy prawni udzielą bezpłatnych porad prawnych dotyczących szeroko rozumianego prawa. W tym roku tematem przewodnim informacji prawnych będzie „prawo cywilne bez tajemnic”. Odwiedzający radców prawnych będą jednak mogli zasięgnąć informacji prawnej dotyczącej każdego problemu prawnego.

- Jak bronić się przed nieuczciwym pracodawcą, jak bronić praw swojego dziecka oraz jak skutecznie bronić swoich praw w sądzie? - na te pytania odpowiedzą nasi radcowie prawni. Nie ograniczamy się w tematyce, ponieważ profesjonalni radcy prawni służą pomocą i radą we wszelkich problemach prawnych, a także mogą reprezentować obywateli przed sądami (z wyjątkiem obron karnych) – informują organizatorzy akcji.

Do tej pory z tego rodzaju akcji samorządu radcowskiego skorzystało kilkanaście tysięcy osób. W minionym roku porad udzielało ponad 800 radców prawnych i aplikantów w 42 miastach Polski. Kontynuacją będzie jesienny „Niebieski Parasol dla Biznesu”. Szczegółowa informację o miejscach i terminach akcji „Niebieski Parasol 2011” znajduje się na specjalnej stronie internetowej www.niebieskiparasol.info.

Patronat honorowy nad akcją objął Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, a patronem prasowym akcji „Niebieski Parasol” jest dziennik „Rzeczpospolita” oraz „Radca Prawny – miesięcznik samorządu radców prawnych.

Przepraszamy za poprzednią wersję artykułu, której błędna treść spowodowana była pomyłką organizatora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group