Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5609
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Niebezpiecznie na Polnej

Wtorek, 22 marca 2022, 6:01
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Niebezpiecznie na Polnej
Fot. Czytelnik
Od zeszłego roku bezskutecznie interweniuję w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz w Urzędzie Gminy w Jeżowie Sudeckim w sprawie zmiany organizacji ruchu przy ul. Polnej w Jeżowie Sudeckim - mówi pan Sebastian.

Ulica, którą kierowcy wykorzystują jako skrót jadąc z Zabobrza do centrum Jeżowa Sudeckiego jest bardzo wąska - mówi nasz Czytelnik. - Ma coś na pozór chodnika, po którym permanentnie jeżdżą samochody, taktując jako przestrzeń do mijanki. Chodnik ten nie ma krawężnika który by utrudniał lub zniechęcał do wjazdu na niego. Dwa razy na przestrzeni 3 miesięcy (13.09.2021 i 10.12.2021) rozpędzone auto uderzyło w ogrodzenie posesji niszcząc je. To jest akurat najmniejszy problem, bo żeby do tego doszło musiało wjechać na chodnik, po którym szły dzieci. Sprawa w obu przypadkach była zgłoszona na policję i umorzona. Działań policji nie widać. Najczęściej przewijającym się wątkiem w odpowiedziach na moje maile jest absencja dzielnicowego (choroba, urlop, zwolnienie lekarskie). Mimo zapewnień o stałym monitorowaniu okolicy nie widziałem jeszcze żadnego radiowozu z Wydziału Ruchu Drogowego. Zadawałem też policji kilkakrotnie pytanie, czy to jest chodnik ,czy tylko część jezdni tylko z inną nawierzchnią - ani komendant, ani dzielnicowy, ani pani oficer prasowy nie raczyli odpowiedzieć.

Jak informuje zastępca wójta gminy Jeżów Sudecki Małgorzata Poznańska - w najbliższym czasie nie ma możliwości postulowanych przez pana Sebastiana zmian w organizacji ruchu przy ul. Polnej.

Zdajemy sobie sprawę, że w miejscu wskazanym przez Czytelnika jest problem związany z tym, że wielu kierowców z tej ulicy zrobiło sobie skrót – mówi zastępca wójta gminy Jeżów Sudecki Małgorzata Poznańska. - Wielu z nich jeździ z prędkością wyższą niż pozwalają przepisy. Jednak wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na tej drodze nie jest proste, bo wiąże się ze zmianą organizacji ruchu na innych drogach, żeby zapewnić dojazd do posesji. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy projektu przebudowy z poszerzeniem skrzyżowania ulicy Krętej z ulicą Polną. Ma tam powstać przy okazji bezpieczne przejście dla pieszych. Przymierzamy się także do przebudowy innych ulic w okolicy czyli Sztormowej, Spadochronowej, Słonecznej. Sądzę, że dopiero przy wykonaniu przebudowy ulicy Krętej będzie można przymierzyć się do zmian organizacji na innych pobliskich drogach.
Pas biegnący wzdłuż ulicy Polnej w świetle przepisów nie jest chodnikiem tylko utwardzonym, wydzielonym poboczem – informuje mł. asp. Beata Sosulska – Baran z jeleniogórskiej policji. - W związku z tym kierowcy, którzy na niego wjeżdżają nie popełniają wykroczenia. Jako policja stoimy na stanowisku, że najwłaściwszym rozwiązaniem organizacji ruchu na tej ulicy powinno być wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Chcę też dodać, że partole z Wydziału Ruchu Drogowego dość regularnie pojawiają się w tym miejscu, w celu dyscyplinowania kierowców łamiących przepisy dotyczących głównie przekroczenia prędkości. Efektem ich pracy są mandaty karne.

Twoja reakcja na artykuł?

8
15%
Cieszy
12
22%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
8
15%
Złości
23
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group