Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7888
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie zapomnieli o Sławomirze K.

Czwartek, 26 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 lipca 2007, 8:13
Autor: anzol
Jelenia Góra: Nie zapomnieli o Sławomirze K.
Fot. Archiwum
Szersze kręgi śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Jelfie.

Zarabiał pół miliona złotych rocznie. Teraz musi regularnie meldować się w komisariacie policji i nie może wyjechać za granicę. Trwa śledztwo przeciwko Sławomirowi K., byłemu prezesowi Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa. Postępowanie dotyczy nieprawidłowości przy zarządzaniu spółką.

Pojawiły się w nim nowe wątki. Śledczy wzięli pod lupę rzeczoznawcę samochodowego oraz właściciela zakładu, w którym Jelfa naprawiała swoje samochody. Zarzuty: wyłudzanie pieniędzy oraz poświadczenie nieprawdy.

O Sławomirze K., kiedy już stracił fotel prezesa Jelfy po zmianach własnościowych firmy, zrobiło się głośno we wrześniu ubiegłego roku. Został wówczas aresztowany przez Centralne Biuro Śledcze. Zarzuty: czerpanie korzyści majątkowych dla siebie, kiedy rządził przedsiębiorstwem.

K. nie trafił do aresztu, bo zapłacił poręczenie majątkowe w wysokości 100 tysięcy złotych. Zabrano mu paszport. Kłopotu z uregulowaniem płatności raczej nie miał, bo przez siedem lat zarabiał w Jelfie około 500 tysięcy złotych rocznie. Był ostatnim wojewodą jeleniogórskim (1997 – 1999).

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group