Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 11050
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Nie zaniedbujcie czyszczenia kominów – przypominają strażacy

Czwartek, 26 stycznia 2012, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: Agrafka
Wczoraj Ściegnach koło godz. 15.00 wybuchł pożar w przewodzie kominowym, w którym zapaliła się sadza.

Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się, a jego ugaszeniem zajęło się 10 strażaków. Straż pożarna przypomina, że zazwyczaj tego typu pożary wynikają z zaniedbania czystości komina.

W kominkach i piecykach opalanych paliwem stałym, a więc drewnem, koksem lub węglem, obowiązkowe jest czyszczenie przewodu kominowego cztery razy w roku, czyli co trzy miesiące.

Warto zachować dokument od kominiarza, gdyż w przypadku braku zaświadczenia można zapłacić mandat w wysokości 500 zł, który nakładają strażacy. Warto podkreślić, że właściciele domków jednorodzinnych mogą sami czyścić kominy, więc nie mają obowiązku posiadania dokumentu o czyszczeniu przewodu.
Strażacy dementują przy okazji, jakoby wzywający straż musiał zapłacić za akcję, jeśli brakuje mu zaświadczenia o czyszczeniu komina.

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
728
Tak
69%
Nie
21%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
10%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Demencja ich nie dotyka… Przypadek czy spisek?
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Rzucali kulami w Jeleniej Górze
 
Pogoda
W weekend czekają nas nawet przymrozki
 
Aktualności
Techno w Jeleniej Górze
 
Aktualności
SOR już po remoncie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group