Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9525
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie zamarzli dzięki czujności mieszkańców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 grudnia 2009, 10:22
Aktualizacja: 10:23
Autor: Angela
Kilkanaście zgłoszeń o nietrzeźwych leżących na chodnikach, drogach i w parkach odebrali przez ostatnią dobę policjanci i strażnicy miejscy. Wyziębionych nietrzeźwych odwożono do domów, szpitala lub policyjnego pomieszczenia zatrzymań. Dzięki interwencjom jeleniogórzan życie udało się uratować wielu ludziom.

Dzisiaj rano około godziny dziewiątej nietrzeźwy mężczyzna leżał przy ulicy Wiejskiej. Przeżył tylko dzięki osobom, które go zauważyły i wezwały pomoc. Z powodu wychłodzenia organizmu został odwieziony do szpitala.

W nocy z czwartku na piątek mężczyzna leżał na chodniku na śniegu przed jednym z barów na placu Ratuszowym. Wczoraj o 20.35 inny pijany w sztok mężczyzna przebywał na klatce schodowej przy ulicy Wolności, a o 14.20 przy ulicy Daniłowskiego zauważono nietrzeźwą leżącą na śniegu kobietę, która po przyjeździe patrolu policji wstała, otrzepała się ze śniegu i poszła do domu. Niecałe dziesięć minut wcześniej do domu odwieziono też człowieka z okolicy Wolności – Traugutta. Na szczęście mimo bardzo niskich temperatur nie odnotowano żadnego zgonu.

Policja i straż miejska prowadzą akcję „Zima 2009”, w której informują wszystkich bezdomnych i niezaradnych o miejscach, gdzie mogą oni uzyskać pomoc materialną, schronienie nad głowa oraz posiłki. Pouczają też, że pozostawanie na mrozie przez dłuższy czas i w stanie nietrzeźwym może skutkować wychłodzeniem organizmu i grozi śmiercią. Wszyscy mieszkańcy, którzy zauważają leżących na mrozie nietrzeźwych proszeni są o natychmiastowe powiadomienie policji lub straży miejskiej, a w razie konieczności również pogotowia ratunkowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 18-12-2009 11:44
Alkohol i mróz to może wywołać hibernację ...aż do wiosny, albo nawet dłużej :)
~teesa 18-12-2009 12:12
Wzrusza mnie troska o nietrzeźwych, leżących gdzie popadnie... ;) A co z tymi, co trzeźwi i - np. - nie stać ich na opał, bo kochana nasza Ojczyzna tak godziwą im emeryturę zapewniła po latach pracy? Czy ktoś biegnie dogrzewać ich wyziębione organizmy??? Nietrzeźwy do stanu braku kontroli nad ciałem doprowadził się sam i może powinien ponieść tego konsekwencje, z drastycznymi włącznie? W przeciwieństwie do tych, których niedostatek jest niezawiniony (no, może jest wynikiem nieprzezorności: powinni się postarać i współpracować bardziej z Systemem, to mieliby się nieźle ;)... )
Patol 18-12-2009 14:21
Po co oni w ogóle jadą do tych meneli!! Tylko budżet państwa i kasę chorych naciągają!! Oni na pewno chcieli po cichu i bezboleśnie ze sobą skończyć! Nie chcieli już nadwyrężać państwa i nie chcieli irytować przechodniów!!
~Tomy M. 18-12-2009 14:25
DO: tessa Ja sam nie pijam alkoholu wcale pod żadną postacią, nie jestem jednak jakimś strasznym przeciwnikiem alkoholu. Kara śmierci za głupotę to trochę za wysoka kara ... nie uważasz?! Denerwują mnie ludzie którzy wszędzie widzą głupio wydawane państwowe (czyli nasze) pieniądze, szczególnie tam gdzie nie mają one żadnego znaczenia. Kradnie się w Polsce MILIARDY ZŁOTYCH z Państwowej kasy ... no ale tego tessa i inni wyborcy zauważyć nie chcą i głosują ciągle na tych samych złodziei. Już teraz banda durnych wyborców zastanawia się na kogo głosować na PO, PIS czy może na SLD jak przystało na czerwoną Dolinę. Tymczasem k*rwa przecież jest mnóstwo innych ludzi nie związanych z ządną partią!
~może nie? 18-12-2009 14:32
Wypadki poprzez rozkwaszenie się samochodem na drzewie, czy zamarzniecie nietrzeźwego w trzy d..y, są naturalną eliminacją osobników potencjalnie niebezpiecznych, czy po prostu zędnych. Po wynalezieniu penicyliny i różnych tam medycznych fików-mików, zabraliśmy w dużym stopniu przyrodzie możliwość wpływania na eliminację z populacji nieudanych biologicznie egzemplarzy. Dlatego zostawmy sobie samym tych, co psychicznie nie powinni funkcjonować w społeczeństwie. Bo na pewno nie porządni i praworządni obywatele leżeli schlani w błocie, a chłam ludzki. Brutalne? Jasne. Taka prawda zawsze jest brutalna. Bo tu innej nie może być.
~siara 18-12-2009 15:33
pijusa policja odwozi do szpitala i gnoja od razu przyjmuja,a czlowiek naprawde chory potrzebujacy pomocy musi na izbie przyjec czekac na konsultacje z lekarzem nawet 8 godz.TAK TAK mija ciotka tyle czekala z silnymi bolami brzucha-P A R A N O J A
~teesa 18-12-2009 17:45
Tommy M. - skąd wiesz, na kogo głosuję??? Jestem akurat takiego samego zdania (odnośnie rządzących naszych) jak Ty i trzeźwo patrzący na świat ludzie, będący - niestety! - w mniejszości najwyraźniej. Natomiast razi mnie rączość w udzielaniu pomocy patologiom różnorakim, przy głębokiej obojętności na potrzeby społeczne typowe w społeczeństwach demokratycznych. Wynika z tego, ze lepiej nie zawracać sobie ... ciała troską o byt własny i dzieci - jeśli popadniemy w uzależnionko fajne jakieś, to państwo ruszy nas ratować. W przeciwnym razie żyły sobie będziemy wypruwać i jak zapadniemy na zdrowiu, to będziemy "se" cierpieć spokojnie aż nas Fundusz Zdrowia uwzględni w swoich planach.
~do siara 18-12-2009 21:55
A więc ciotka Twoja mogła zadzwonić po pogotowie i by ją od razu przyjęli do szpitala :)
~soilledrat@gmail.com 23-12-2009 11:32

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group