Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8408
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie zamarzli dzięki czujności mieszkańców

Piątek, 18 grudnia 2009, 10:22
Aktualizacja: 10:23
Autor: Angela
Kilkanaście zgłoszeń o nietrzeźwych leżących na chodnikach, drogach i w parkach odebrali przez ostatnią dobę policjanci i strażnicy miejscy. Wyziębionych nietrzeźwych odwożono do domów, szpitala lub policyjnego pomieszczenia zatrzymań. Dzięki interwencjom jeleniogórzan życie udało się uratować wielu ludziom.

Dzisiaj rano około godziny dziewiątej nietrzeźwy mężczyzna leżał przy ulicy Wiejskiej. Przeżył tylko dzięki osobom, które go zauważyły i wezwały pomoc. Z powodu wychłodzenia organizmu został odwieziony do szpitala.

W nocy z czwartku na piątek mężczyzna leżał na chodniku na śniegu przed jednym z barów na placu Ratuszowym. Wczoraj o 20.35 inny pijany w sztok mężczyzna przebywał na klatce schodowej przy ulicy Wolności, a o 14.20 przy ulicy Daniłowskiego zauważono nietrzeźwą leżącą na śniegu kobietę, która po przyjeździe patrolu policji wstała, otrzepała się ze śniegu i poszła do domu. Niecałe dziesięć minut wcześniej do domu odwieziono też człowieka z okolicy Wolności – Traugutta. Na szczęście mimo bardzo niskich temperatur nie odnotowano żadnego zgonu.

Policja i straż miejska prowadzą akcję „Zima 2009”, w której informują wszystkich bezdomnych i niezaradnych o miejscach, gdzie mogą oni uzyskać pomoc materialną, schronienie nad głowa oraz posiłki. Pouczają też, że pozostawanie na mrozie przez dłuższy czas i w stanie nietrzeźwym może skutkować wychłodzeniem organizmu i grozi śmiercią. Wszyscy mieszkańcy, którzy zauważają leżących na mrozie nietrzeźwych proszeni są o natychmiastowe powiadomienie policji lub straży miejskiej, a w razie konieczności również pogotowia ratunkowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group