Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3986
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie wyrzucaj jedzenia, wstaw je do lodówki

Środa, 8 maja 2019, 6:04
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2019, 6:39
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nie wyrzucaj jedzenia, wstaw je do lodówki
Fot. WAC
Były wcześniej obecne w innych miastach, pora przyszła, aby pojawiły się w Jeleniej Górze. Z inicjatywy Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Zabobrze postawiono dwie pierwsze lodówki społeczne.

Lodówki społeczne są pomysłem na zagospodarowanie zbędnej żywności, marnującej się dość masowo. Z drugiej strony - są też jedną z form wsparcia osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Mechanizm funkcjonowania lodówek jest bardzo prosty. Masz za dużo jedzenia? - włóż je do lodówki! Potrzebujesz jedzenia? - wyciągnij je z lodówki! Żywność wkładana do lodówki powinna być odpowiednio (najlepiej oryginalnie) zapakowana i nadawać się do spożycia.

Pomysł ustawienia na Zabobrzu lodówek społecznych zaczerpnęliśmy od wrocławskiej Fundacji Weź Pomóż – mówi prezes JSM Mirosław Garbowski. - Od jej prezesa Jana Piontka otrzymaliśmy też dwa pierwsze urządzenia. Pierwsze z nich stoi już od kilku dni przy siedzibie JSM (ul. Różyckiego). Drugie zostało udostępnione przy ul. Kiepury 28 (przy sklepie „Frykas”). Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry, nie tylko z Zabobrza, aby przynosili do lodówek żywność, której nie zdążą już sami zjeść, a będą mogli podzielić się z osobami potrzebującymi.
Zależy nam na jak największym powodzeniu akcji, dlatego informacje o niej umieściliśmy na kilku bilbordach, na drzwiach klatek schodowych naszych budynków oraz w gazetce JSM. W przypadku dużego odzewu jeleniogórzan nie wykluczamy, że lodówek przybędzie - dodaje prezes.

Twoja reakcja na artykuł?

95
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
632
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group