Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7328
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie wrzucaj do pojemnika BIO mięsa i odchodów!

Czwartek, 3 lipca 2014, 16:10
Aktualizacja: 16:13
Autor: UM
Jelenia Góra: Nie wrzucaj do pojemnika BIO mięsa i odchodów!
Fot. -
Firmy odbierające odpady w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele urzędu miasta apelują do mieszkańców by do pojemników na odpady biodegradowalne nie wyrzucali mięsa i odchodów zwierzęcych.

- Szczególnie w okresie letnim ważne jest co wrzucamy do brązowych pojemników – zwracają uwagę przedstawiciele Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. - W kilku przypadkach, głównie tam gdzie skarżono się na intensywny i nieprzyjemny zapach stwierdzono, że do brązowego pojemnika wrzucane są także odchody zwierzęce i mięso, co jest niezgodne z zasadami segregacji – dodają.

Miejskie służby przypominają również, że do pojemnika na odpady biodegradowalne wyrzucamy wyłącznie: części warzyw i owoców, obierki np. z ziemniaków, jabłek, ogórków, buraków, łuski cebuli lub czosnku, skórki np. z pomidorów, bananów, cytrusów, skorupki jaj, łupiny orzechów i ziaren, resztki roślin domowych i ogrodowych, zgniłe owoce i warzywa, nie zanieczyszczone trociny, skoszoną trawę, liście, mech.

- Aby uchronić się przez odorem i larwami, a także ze względów sanitarnych zabrania się wyrzucania do pojemników na odpady biodegradowalne: mięsa, kości i ości, resztek z obiadów np. ziemniaków z sosem, włosów i sierści, odchodów, trocin i żwirku zanieczyszczonego odchodami, pieluch, podpasek i wacików, niedopałków papierosów, popiołu z pieców i kominków – dodają przedstawiciele Urzędu.

Gdzie zatem wyrzucać takie odpady? Jak czytamy w wytycznych dotyczących segregacji śmieci w Jeleniej Górze „wszystko to czego nie uda się wysegregować powinno trafić do pojemnika na zmieszane odpady komunalne”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group