Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6711
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie strać zniżek. Przedłuż Kartę Dużej Rodziny

Piątek, 4 września 2015, 7:42
Aktualizacja: 7:45
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Nie strać zniżek. Przedłuż Kartę Dużej Rodziny
Fot. Archiwum
Od 1 września można przedłużać termin ważności posiadanej Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny. Ważne do 30 września dokumenty to szereg ulg, które przysługują rodzinom, w których jest co najmniej trójka dzieci. Warto pamiętać o prolongacie karty, bo dzięki niej wielodzietne rodziny mogą dużo zaoszczędzić.

Ważność karty można przedłużyć w Wydziale Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Wystarczy zgłosić się z kompletem kart członków rodziny i wypełnionym wnioskiem do pokoju nr 4 w przybudówce ratusza na Placu Ratuszowym. Urzędnicy przyjmują wnioski w godzinach od 8.00 do 14.30. Ci, którzy jeszcze nie posiadają takiej karty, mogą ją w każdej chwili można wyrobić.

Jeleniogórska Karta Dużej Rodziny jest adresowana do rodzin posiadających troje i więcej dzieci. Posiadacze karty mogą korzystać z szeregu zniżek i rabatów w instytucjach kultury, placówkach edukacji czy placówkach zdrowia. Do projektu włączyły się nie tylko spółki miejskie, ale także prywatni przedsiębiorcy. Dzięki temu wielodzietne rodziny mogą nie tylko taniej podróżować komunikacją miejską czy odwiedzić muzeum. Mogą także taniej zrobić kurs prawa jazdy, mniej zapłacić za fryzjera czy… pizzę.

Również w całej Polsce można zapisać się do Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Wydział Dialogu i Spraw Społecznych UM zachęca aby skorzystać także i z tej możliwości. Karta ogólnopolska zawiera inny, ale równie interesujący zakres zniżek, które obejmują np. przejazdów pociągami czy przy wyrabianiu paszportów.
W Jeleniej Górze regularnie rośnie liczba posiadaczy JKDR. Jak poinformował nas Wydział Dialogu i Spraw Społecznych na chwilę obecną aż 516 rodzin korzysta z Jeleniogórskiej Karty Dużej Rodziny. Dowiedzieliśmy się też, że jeleniogórzanie najchętniej wykorzystują kartę do zakupu ulgowych biletów MZK, a także korzystając z oferty Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, Teatru im. Cypriana Kamila Norwida oraz miejskich przedszkoli.

- Gdy miałam trójkę dojeżdżających dzieci płaciłam 48 zł za jeden bilet miesięczny MZK, teraz dojeżdża czwórka. Na kartę za wszystkie 4 bilety miesięczne MZK płacę jedynie 40 zł. To ogromna różnica! Mamy zniżki w teatrze czy na basenie, dzięki temu udaje się bardzo dużo zaoszczędzić. Jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania – mówi właścicielka karty pani Ewelina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1042
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group