Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7447
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie rozdziobią nas "ptasiory"

Piątek, 21 marca 2008, 17:34
Aktualizacja: Sobota, 22 marca 2008, 6:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nie rozdziobią nas "ptasiory"
Fot. TEJO
Niecodzienne uchwyty na flagi zamontowano w piątek na frontowej ścianie zabytkowej kamienicy przy ul. Konopnickiej.

Czy to wrony, czy może jakieś bliżej nieokreślone ptaszyska – zastanawiali się mieszkańcy miasta, którzy przed południem widzieli, jak ekipa w wysięgniku montuje uchwyty.

Wykonane – na pierwszy rzut oka – z kutego metalu ptaki o potężnym dziobie i rozciągniętych skrzydłach, siedzące na gałęziach, będą ozdobą jednej z kamieniczek w ciągu ulicy Konopnickiej. Podczas świąt państwowych oraz uroczystości miejskich zostaną w nich osadzone drzewce flag.

„Ptasiory” budziły mieszane uczucia wśród przechodniów. Jedni byli zachwyceni, inni – nie kryli słów krytyki. – Wyglądają jak z horroru, jakby zaraz miały się rzucić na ludzi! – usłyszeliśmy od jednego z jeleniogórzan. Fantazyjne uchhwyty zostały umocowane blisko zabytkowych rozet, do których była podczepiona trakcja sieci elektrycznej służącej tramwajom miejskim do chwili ich likwidacji.

– Jest wiele elementów architektury, które celowo są brzydkie. Tak bywa, na przykład, z maszkaronami, podporami w formie ludzkiej, czy zwierzęcej głowy, zniekształconej i zeszpeconej. Jeleniogórskie ozdoby są, mówiąc oględnie, odważne – komentuje Rafał Kwiatkowski z jednej z pracowni architektonicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group