Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10154
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: (Nie)pewność Platformy

Wtorek, 14 listopada 2006, 0:00
Autor: Monika
Jelenia Góra: (Nie)pewność Platformy
Fot. Monika
Siedmiu kandydatów Platformy Obywatelskiej weszło do rady miejskiej Jeleniej Góry. Kandydaci do Sejmiku dolnośląskiego z PO z Jeleniej Góry są niemal pewni wyboru.

Najważniejszym sukcesem Platformy jest przejście Marka Obrębalskiego z tego samego ugrupowania. Nie wiadomo jeszcze, jak wygląda podział głosów, jeśli chodzi o mandaty kandydatów PO w sejmiku województwa.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie partii zarówno Jerzy Pokój jak i Marcin Zawiła byli spokojni o wyniki głosowania. PO na pewno uzyskała większość w sejmiku. Jest prawdopodobne, że zarówno Pokój i Zawiła będą tam reprezentować region jeleniogórski.

– Gwarantujemy poprawę jakości drogi z Wrocławia do Jeleniej Góry - deklarowali obaj kandydaci.
Ważnym punktem w ich działalności będzie rozwój powiatów karkonoskich.

W czasie spotkania z dziennikarzami posłanka Beata Sawicka przedstawiła kandydata na fotel marszałka sejmiku. Jest nim Andrzej Łoś z Wrocławia, były prezydent stolicy Dolnego Śląska.

Marek Obrębalski w drugiej turze wyborów z pewnością przejmie część elektoratu SLD, który zadeklarował chęć jego poparcia. Kandydat na prezydenta zgodził się uczestniczyć w debacie ze swoim przeciwnikiem, Miłoszem Sajnogiem ze Wspólnego Miasta, jeśli taka zostanie zorganizowana.

Nie wykluczył też możliwości porozumienia wyborczego ze Wspólnym Miastem, jeśli chodzi o stworzenie koalicji w radzie miasta.
– Najważniejsze jest dobro jeleniogórzan – mówi Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group