Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 3623
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie parkujcie przy śmietnikach. Dym nad Jyskiem

Sobota, 20 listopada 2010, 16:35
Aktualizacja: 18:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nie parkujcie przy śmietnikach. Dym nad Jyskiem
Fot. Angela
Smuga dymu uniosła się dzisiaj po godzinie 15.00 nad sklepem Jysk na Zabobrzu nieopodal Kauflandu. Palił się kontener ze odpadami. Własnymi siłami za pomocą gaśnic sytuację próbowali opanować pracownicy, ale bezskutecznie. Z płomieniami poradzili sobie strażacy. Gdyby przy kontenerze stały samochody, mogłoby dojść do ich zapalenia.

Strażacy nie podają oficjalnej przyczyny zapalenia się kontenera, ale – jak mówią – nic się samo nie zapala. Pracownicy sklepu twierdzą, że pięć minut przed pojawieniem się ognia wynosili odpadki i nic nie zauważyli.

Chwilę później ktoś przybiegł do sklepu Jysk z informacją o ogniu. Pracownicy sklepu chwycili za gaśnice, którymi próbowali opanować pożar, ale nie udało im się zagasić płonących folii, kartonów i plastików. Na miejsce wezwano straż pożarną.

– Kiedy dojechaliśmy na miejsce, płonęły cztery metry sześcienne kontenera na śmieci. Od kartonów i plastików było bardzo dużo dymu. Bardzo często koło śmietników ludzie pozostawiają samochody i ryzyko jest spore. W tym przypadku też mógł ktoś pozostawić obok kontenera pojazd, ale na szczęście podczas akcji nie było w pobliżu zaparkowanych aut – mówi asp. Tadeusz Stupnicki, z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Strażacy ostrzegają mieszkańców, by w miarę możliwości nie parkować przy śmietnikach. Przez głupi żart podpalaczy mogą bowiem stracić pojazd. Sprawcy podpalenia kontenera grozi do pięciu lat wiezienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group