Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie opiekowała się psem, bo... nie żyła

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 10:29
Aktualizacja: 12:27
Autor: SM
Strażnicy Miejscy patrolujący rejon Sobieszowa otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Domeyki na ogrodzonej posesji przebywa zaniedbany i głodny pies.

Strażnicy Miejscy patrolujący rejon Sobieszowa otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Domeyki na ogrodzonej posesji przebywa zaniedbany i głodny pies.

Według zgłaszającej, okoliczni mieszkańcy dokarmiają psa przez ogrodzenie a ona sama bywa tam nawet dwa razy dziennie. Strażnicy po przybyciu na miejsce zastali owczarka niemieckiego w dobrej kondycji. Z rozmowy z sąsiadami wynikało, że psem opiekuje się kobieta, która mieszka w tym domu. Jak mówili, unika kontaktu z ludźmi. Psa dokarmia i zabiera na noc do domu.

- Funkcjonariuszy zastanowiło to, że kilka osób twierdziło, że kobiety nie widziało od kilku dni. Dodatkowo niepokojące było to, że pomimo ciepłych dni, w domu od dłuższego czasu pozamykane były wszystkie okna. Sprzeczne też były informacje dotyczące psa. Kilka osób potwierdziło, że od jakiegoś czasu nie opiekowała się psem a od kilku dni pies biega po posesji całą dobę i dokarmiają go tylko mieszkańcy. Strażnicy obawiali się, że kobiecie mogło się coś stać – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Na miejsce wezwali patrol policji oraz straż pożarną. Udało się też ustalić adres matki właścicielki domu. Patrol SM przywiózł kobietę na miejsce. Niestety nie miała kluczy do domu. Przybyli na miejsce strażacy dostali się na posesję a następnie do budynku. Tylne drzwi nie były zamknięte na zamek. W przedpokoju leżały zwłoki kobiety. Wg. przybyłego na miejsce lekarza, nie żyła od kilku dni. Na miejscu pozostała ekipa dochodzeniowa policji.

Psem zaopiekowała się matka właścicielki, która zobowiązała się go dokarmiać. Na posesji znajduje się solidna buda gdzie zwierzę może się schronić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group