Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9981
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie ma wody na Malinniku. Do kiedy?

Środa, 30 grudnia 2015, 13:00
Aktualizacja: Czwartek, 31 grudnia 2015, 7:13
Autor: Angelika Grzywacz – Dudek
Jelenia Góra: Nie ma wody na Malinniku. Do kiedy?
Fot. 111
– Od wczoraj (29.12) nie mamy wody na całym Osiedlu Malinnik w Cieplicach, a nikt ze spółki Wodnik w Jeleniej Górze nie poinformował mieszkańców o przyczynie i terminie puszczenia wody – skarży się pani Aneta z osiedla, która poprosiła nas o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy. Rzecznik spółki Wodnik informuje o awarii na wymienianej sieci wodociągowej i przeprasza zarówno za utrudnienia, jak i niedoinformowanie mieszkańców.

- Wczoraj najpierw leciała brudna woda i wszyscy domownicy – łącznie z naszymi gośćmi z Belgii - dostali bólu brzucha, a białe pranie w pralce zrobiło się brązowe, po czym później zupełnie wyłączono nam wodę i do dzisiaj mamy suszę w kranach – skarży się jeleniogórzanka. – Kiedy zadzwoniłam na pogotowie Wodnika, poinformowano mnie, że jest robione jakieś przyłącze. To jest jakiś absurd. Kto prowadzi takie prace w okresie między świętami, a nowym rokiem? – pyta oburzona Czytelniczka.

Inni mieszkańcy Osiedla Malinnik skarżą się również na brak informacji o prowadzonych pracach. – Trudno było wywiesić kartkę na drzwiach kilku budynków z informacją od kiedy do kiedy będą prowadzone roboty? Przecież my nawet nie wiemy, kiedy ponownie włączą nam wodę – mówią mieszkańcy.

Tymczasem rzecznik spółki Wodnik informuje, że informacja o prowadzonych pracach była podawana w lokalnym radiu, a wymiana około 100 metrów 40-letniej sieci zakończyłyby się, gdyby nie awaria.

- W czasie wymiany tego odcinka sieci zerwała się zasuwa i teraz pracownicy Wodnika nad tym pracują – wyjaśnia Zbigniew Rzońca. – Jeśli uda się szybko usunąć awarię, woda powinna pojawić się w kranach około godz. 15.00 – 16.00. Natomiast jeśli będzie to bardziej skomplikowane, woda zostanie puszczona, a do prac robotnicy powrócą po Nowym Roku. Prawda jest taka, że nie ma dobrego okresu na wymianę sieci, ale spółka musi realizować swoje zadania także między świętami w dniach pracujących. Natomiast moim zdaniem mieszkańcy powinni być poinformowani o tych robotach ulotkami naklejonymi na drzwiach. Za to niedopatrzenie oraz za utrudnienia bardzo przepraszamy – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
100
Plac Ratuszowy
8%
Plac Piastowski
57%
Wolę miejskie parki
35%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group