Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13240
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nie ma komu skuć lodowego garbu

Piątek, 2 stycznia 2009, 11:18
Aktualizacja: 13:15
Autor: Angela
REGION: Nie ma komu skuć lodowego garbu
Fot. ....
Na drodze powiatowej między Michałowicami a Piechowicami pojawił się lodowy garb, który utrudnia przejazd zmotoryzowanym. Za odśnieżanie tej drogi odpowiedzialne jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które tłumaczy, że nikt utrudnienia nie zgłaszał.

Ulica Sudecka łącząca Piechowice z Michałowicami jest przejezdna, ale ruch szczególnie w okolicy tunelu jest tam bardzo utrudniony. – Z tego tunelu wydobywa się woda, która po zamarznięciu tworzy sople lodu, te z kolei spadają na drogę i tworzą lodowy garb – mówi Krzysztof Raczek, zastępca burmistrza gminy Piechowice.

Brak jej odśnieżenia to jednak nie nasza wina. Za oczyszczanie tej trasy odpowiedzialny jest powiat, bo jest to droga powiatowa. My wszystkie nasze drogi utrzymujemy w należytym porządku – zapewnia. Zgłosiliśmy tę sprawę do powiatu, ale jak na razie nie ma żadnego odzewu. Dlatego wczoraj podsypaliśmy to miejsce solą, a po godzinie 11.00 pojedzie tam ekipa, która skuje ten lód.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Powiatu Jeleniogórskiego, odpowiedzialni za odśnieżanie tej drogi jest MPGK. By jednak skuć lód MPGK musi mieć to zlecone przez zarząd dróg powiatowych, a jak mówi kierownik estetyki miasta w MPGK Włodzimierz Stasiak, takiego zlecenia nikt im nie wystawił. I tu błędne koło zatoczyło by swój bieg, gdyby nie obietnica kierownika, który obiecuje osobiście zająć się problemem.

- Do skuwania tego lodu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt ponieważ ręcznie nie można tego zrobić, a na wykonanie takiego zlecenia potrzebne jest nam zlecenie – mówi. Poza tym do tej pory nikt nam tego nie zgłaszam, ale teraz sprawdzę stan tej drogi i skontaktuje się zarządem dróg powiatowych w Jeleniej Górze w tej sprawie – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1063
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group