Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 7096
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie daj się nabrać!

Piątek, 20 listopada 2020, 6:02
Autor: 112
Jelenia Góra: Nie daj się nabrać!
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspólnie z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową umieścili na tablicach ogłoszeniowych oraz klatkach schodowych bloków mieszkalnych na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze materiały prewencyjne zawierające informacje o sposobach działania oszustów oraz porady jak nie dać się oszukać.

Ulotki zawierają wskazówki jak zachować się w przypadku telefonów od osób, które podszywają się pod urzędników, pracowników administracji, najbliższych członków rodziny czy policjantów.

W ostatnim czasie zarówno w całym kraju, jak również w regionie jeleniogórskim doszło do oszustw metodą na tzw. policjanta czy wnuczka. Należy pamiętać, że policjanci nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania czy domu. Muszą też przedstawić się i okazać legitymację służbową. Poza tym obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.

Policjanci przypominają seniorom, aby:

• zawsze kierowali się zasadą " ograniczonego zaufania",
• w przypadku prośby o nagłą pożyczkę poprosili o osobisty kontakt z osobą podającą się za krewnego,
• skontaktowali się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki.

W każdym przypadku podejrzenia oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Twoja reakcja na artykuł?

30
73%
Cieszy
2
5%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
6
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group