Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6247
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nie chcą masztu w Sosnówce

Środa, 9 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Ania
REGION: Nie chcą masztu w Sosnówce
Fot. Ania
Mieszkańcy wsi protestują przeciwko budowie w ich miejscowości stacji bazowej telefonii komórkowej. Wczoraj w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się w tej sprawie z przedstawicielem inwestora i samorządowców.

Największe kontrowersje wzbudza planowana budowa pięćdziesięciometrowego masztu. Mieszkańcy obawiają się, że przez tego typu inwestycję ich miejscowość stanie się mniej atrakcyjna. Po pierwsze, jak mówią, turyści nie będą chcieli przyjeżdżać, po drugie ich nieruchomości stracą na wartości.

– Należy w tej sprawie przeprowadzić dokładne badania – postulują mieszkańcy. Obawiają się bowiem, że inwestycja ta będzie negatywnie oddziaływała na środowisko. Podkreślają, że nie mieliby nic przeciwko, gdyby ona powstała w miejscu niezabudowanym. Chodzi o to, żeby maszt nie odstraszał turystów i potencjalnych inwestorów. Uważają, że pomysł budowy stacji bazowej telefonii komórkowej przy ulicy Karkonoskiej jest kompletnie nietrafiony .

Osoby, które przybyły na wczorajsze spotkanie, oficjalnie zaprotestowały przeciwko budowie masztu. Podkreślono, że nie wyklucza się bardziej radykalnych form sprzeciwu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group