Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie chcą masztu w Sosnówce

Wiadomości: REGION
Środa, 9 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:13
Autor: Ania
Fot. Ania
Mieszkańcy wsi protestują przeciwko budowie w ich miejscowości stacji bazowej telefonii komórkowej. Wczoraj w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się w tej sprawie z przedstawicielem inwestora i samorządowców.

Największe kontrowersje wzbudza planowana budowa pięćdziesięciometrowego masztu. Mieszkańcy obawiają się, że przez tego typu inwestycję ich miejscowość stanie się mniej atrakcyjna. Po pierwsze, jak mówią, turyści nie będą chcieli przyjeżdżać, po drugie ich nieruchomości stracą na wartości.

– Należy w tej sprawie przeprowadzić dokładne badania – postulują mieszkańcy. Obawiają się bowiem, że inwestycja ta będzie negatywnie oddziaływała na środowisko. Podkreślają, że nie mieliby nic przeciwko, gdyby ona powstała w miejscu niezabudowanym. Chodzi o to, żeby maszt nie odstraszał turystów i potencjalnych inwestorów. Uważają, że pomysł budowy stacji bazowej telefonii komórkowej przy ulicy Karkonoskiej jest kompletnie nietrafiony .

Osoby, które przybyły na wczorajsze spotkanie, oficjalnie zaprotestowały przeciwko budowie masztu. Podkreślono, że nie wyklucza się bardziej radykalnych form sprzeciwu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

daria30119 9-12-2009 8:41
Ja 5 lat mieszkałam w odległości 100m od dwóch masztów i nie umarłam. Komórkę fajnie jest mieć???- jak gubi się zasięg to wyklinamy...ale słup to już tragedia??? Niech mieszkańcy zrezygnują z telefonów kom. a następnie udowodnią,że im po prostu ten maszt jest nie potrzebny....i po sprawie. Ja jadąc np. do Karpacza ostrzegę znajomych, że chwilowo mogę być poza zasięgiem bo będę przejeżdżać przez niecywilizowaną wieś!!! (na moje szczęście mijam ją bokiem...)
~Macieq 9-12-2009 8:48
Ciemnogórd......................
~olek88x 9-12-2009 9:02
Rozmawiać przez komórki chce każdy, ale masztu to nie. Dziwny jest kraj w którym mieszkamy.
~muminek1 9-12-2009 9:09
oj ludzie ludzie!!!!Jakie wy macie pojęcie o oddziaływaniu fal elektromagnetycznych, przecież wy nawet nie wiecie na jakiej zasadzie działa telefonia komórkowa, etc. Sądząc po osobach na zdjęciach to jakby był to przekaźnik telefonii ojca Rydzyka to by było wszystko w porządku.Mieszkańcy Sosnówki, Przesieki itd. to rolnicy, którą jedyną wyrocznią jest gazeta "Fakt" i inne "szmatławce". Jednym zdaniem- zacofanie i ciemnogród.
~nokia 9-12-2009 9:27
Zimno w tej remizie !! A wiadomo , ze w chlodzie wszystko sie kurczy , nawet szare komorki !!! Nie dajcie postawic sobie tego przekaznika, to dzielo szatana !!!!
~Obserwator 9-12-2009 9:34
Już widzę jak turyści "walą drzwiami i oknami" do miejscowości w której nie ma zasięgu.......
KochaS8307 9-12-2009 9:40
Dobre sobie... Masz telefoniczny szkodzi... Haha...
~ktosik 9-12-2009 9:59
Telefoniki nosza przy sobie i nie mysla ze to one im najwiecej szkodza jak juz a nie maszt.
~olek88x 9-12-2009 10:26
Rozmawiać przez komórki chce każdy, ale masztu to nie. Dziwny jest kraj w którym mieszkamy.
~ble 9-12-2009 10:35
a ja tam nie potrzebuje komorki, mam bo mam, ale rownie dobrze moge miec stacjonarny w zamian za pousuwanie wszystkich stacji bazowych. NAtomiast usuwanie jednej czy dwoch nic nie zmieni. A w Sosnowce jak to w sosnowce, ja by sie ich nie pytal i wybudowal i gitarka, a dlatego ze wywindowali sobie cwaniaczki ceny na takim poziomie ze ho ho i co śmieszniejsze te ceny wywindowały skur.. którzy tanio odkupili grunt od rolnika, a teraz chcą miliony. A niech wybydują, niech te działki STRACĄ na wartości i niech ukręci nosa tym cwaniaczkom.
~torf 9-12-2009 10:58
NIE bo nie! Bo sie kury nie nioso,krowy mlika nie dajo,chłopom nie stajo.Nie bedzie w Sosnówce maszta i basta!
ebee 9-12-2009 11:15
Sosnówka jest bardzo "atrakcyjna" Piękne domy przy ulicy, hotele, restauracje............ A maszt telefonii komórkowej , to przecież nikomu nie potrzebny element. Mieszkańcy też "światowi" - patrz ble !
~smiechnasali 9-12-2009 11:39
Ej Sosnówka!A jakie wy macie tam nieruchomości?-te rozwalające się stodoły?A turyści to niby do czego mają przyjeżdżać?Jakie wy tam macie atrakcje po za kupą siana?
~-wyszukane- 9-12-2009 12:01
Nie jestem specjalistą w dziedzinie fizyki i medycyny, mam jednak przekonanie, że promieniowanie elektromagnetyczne nie jest obojętne dla zdrowia organizmów żywych. Zacząłem szperać po różnych źródłach informacji. Natknąłem się na szereg ekspertyz, publikacji i opinii społeczności lokalnych, które udowadniają wręcz szkodliwość promieniowania istniejącego w obrębie stacji bazowych telefonii komórkowej. Aż włos się jeży na głowie czytając artykuły i informacje umieszczone na stronie http://iddd.de/umtsno/whomails.htm . Strona ta jest zbiorem publikacji opisujących szkodliwe działanie promieniowania elektromagnetycznego. Umieszczone są na niej artykuły nie tylko z Polski, ale także z kilku innych europejskich krajów, gdzie problem nadajników i ich szkodliwości jest w takim samym stopniu kontestowany, jak w naszym kraju. Zdaję sobie sprawę, że tworzeniu tego typu stron z całą pewnością przyświeca jakaś idea. Przedstawiono na niej jedynie negatywne opinie. Są one przeciwwagą do informacji przedstawianych oficjalnie przez firmy telekomunikacyjne zainteresowane budową masztów. Z wiadomych względów przedstawiają one tylko wygodne dla siebie opinie i badania. Jednak prawda może tkwić pośrodku. Pragnę przytoczyć zaledwie kilka badań, na które natknąłem się w internecie. Udowadniają one w sposób dobitny szkodliwość źródeł pól elektromagnetycznych : 1. Badania epidemiologiczne w okręgu 6000 metrów dookoła stacji nadawczej Radia Watykan udowodniły 2,2- krotny wzrost białaczek u dzieci, a także podwyższoną śmiertelność z powodu białaczek u dorosłych. 2. We Francji badanie ankietowe Santini i inni stwierdziło wyraźną zależność pomiędzy drażliwością, przygnębieniem, zawrotami głowy (do 100 metrów), bólami głowy, zaburzeniami snu, złym samopoczuciem i chorobami skóry (do 200 m), a także zmęczeniem w odległości do 300 metrów od stacji telefonii komórkowej. Odległości w tych badaniach przybliżono. 3. Według badań, w otoczeniu stacji bazowych w Naila (Niemcy) w okręgu do 400 metrów od stacji zwiększa się trzykrotnie częstość występowania nowotworów. Czas obserwacji wynosił 10 lat. Chciałbym przytoczyć także los mieszkańców niedalekiego Słupska. Na osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Banacha powstał maszt telekomunikacyjny systematycznie obwieszany antenami i nadajnikami. Instytucje zobowiązane do kontrolowania możliwej szkodliwości tego typu obiektów przedstawiają ekspertyzy wykluczające szkodliwość, a mieszkańcy czują się coraz gorzej. Rejestrowany jest wzrost zachorowalności m.in. na raka, gorsze samopoczucie. Mieszkańcy nie wierząc oficjalnym instytucjom sami rejestrują i odnotowują zwiększoną zachorowalność i zgony. Może to przesadna fobia, a może nie... Maszt stoi dopiero cztery lata
kapal1983 9-12-2009 12:02
Prosto z kółka różańcowego na spotkanie w remizie... Problemy z ambony w życie codzienne i później takie są skutki. Ale wieś...
~torf 9-12-2009 12:26
I jescze zeby te elektryke zabrali!
Ryba 9-12-2009 13:02
Mieszkancy Sosnowki nie sa zacofani. Wrecz przeciwnie. Stawiaja na telepatie ;)
~tutejszy... 9-12-2009 14:37
OWY MASZT MIAŁ WCZEŚNIEJ STANĄĆ W CENTRUM SOSNÓWKI NA PRZECIW DOMU PANI WÓJT...DLACZEGO TAM NIE STANĄ...CZYŻBY PRZESZKADZAŁ PANI WÓJTOWEJ I JEJ RODZINIE
~anniusia z Sosnówki 9-12-2009 15:18
Widzę, że nikt z Sosnówki się nie wypowiedział oprócz mnie. Szkoda, że nasi "miastowi" tak szufladkują mieszkańców mniejszych miejscowości, w których już notabene po krówkach i świnkach prawie śladu nie ma, a większość ludzi biznesu oraz inteligencja ucieka dziś właśnie w takie spokojne i piękne, jak Sosnówka miejsca. Szczerze mówiąc niewiele mnie interesuje opisany spór o stację, choć wolałabym, żeby nie tkwiła nad moją głową pomimo, iż bez komórki również nie mogę się dziś obyć. Wiem, że istnieje wiele badań, które wykazują niekorzystne oddziaływanie fal elektromagnetycznych (również promieniowania niejonizującego) na organizmy żywe. Wkurza mnie jednak, gdy przeciętny, często być może głupszy ode mnie i od wielu innych mieszkańców Sosnówki "miastowy" próbuje mnie bezpodstawnie obrażać.
~mm 9-12-2009 15:20
Tytuł jest tendencyjny, z tekstu wynika że mógłby stanąć gdzieś z boku w oddaleniu od budynków.
~123 9-12-2009 15:43
Inwestor powinien uwzglednic zyczenia mieszkancow i wybudowac maszt z dala od ich posiadlosci ,chocby ze wzgledu na ich leprze samopoczucie psychiczne.
~ 9-12-2009 16:09
Nie obrazajcie ludzi w Sosnowce. Tam mieszkaja madrzy ludzie. Niech protestuja.Dzialanie fal elektromagnetycznych jest jeszcze niezbadane do konca-za 20 lat okaze sie, ze skutki sa fatalne-i kto za to odpowie?! Panowie, ktorzy tak ladnie, dowcipnym, wiejskim jezykiem smieja sie z Sosnowiczan?
~mee 9-12-2009 16:31
czytam Wasze obraźliwe komentarze i zastanawia mnie na skąd w Was tyle egoizmu i chamstwa.czy u kogo kolwiek z komentujących pod samym oknem stoi taki maszt? nie macie pojęcia o czym mówicie, bo "miejskie" lenistwo wylewa się Wam uszami i nikt z Was nie sięgnął do wyników badań i a...liz!wierzycie w to co przedstawiciele sieci telefonii powiedzą, choć nikt nie pamięta, że są szkoleni w kłamaniu. "Głupi nie szuka prawdy, ani sprawiedliwości – szuka tylko satysfakcji"..
~Anna Z. 9-12-2009 17:48
Jak zwykle w kwestiach spornych w naszym społeczeństwie brak jest tolerancji dla tych, którzy mają swoje zdanie i uzasadnione racje. Można wyrażać swoje poglądy nie naruszając godności drugiego człowieka. Zawsze powtarzałam, że demokracja jest dla ludzi mądrych. Kto tego nie rozumie, to jeszcze wiele musi się nauczyć. Nie sztuka schować się za loging i obrażać innych anonimowo. W związku z brakiem jednoznacznych badań wykluczających negatywne skutki fal elektromagnetycznych na organizmy żywe popieram protest mieszkanców Sosnówki. Na ustawienie masztu propnuję teren niezasiedlony, którego w Sosnówce chyba nie brakuje. Specjalne pozdrowienia dla wszystkich, którzy w swoich komentarzach obrazili mieszkanców Sosnówki. Pozdrawiam świątecznie z życzeniami powrotu do dobrych obyczajów i szacunku dla drugiego człowieka.
~widmo 9-12-2009 22:15
wszystkie miastowe cwoki czopki i mondzioly proponuje wycieczke krajoznawcza po malowniczej sosnowce w celu zapoznania sie z krajobrazem wsi a rolnikow ktorym wystaje sloma z butow mozecie szukac z lupa dla sprostowania wies nigdy nie byla potentatem rolniczym tylko turystycznym jestem szlachetnie urodzony w miescie obecnie mieszkajacy na" zapadlej dziurze" zwanej sosnowka.odnosnie nadajnika to jestem za ale nie w miejscu zabudowanym jest duzo wolnej przestrzeni na okolo wsi a panowie z telefoni komorkowej moga sie dotlenic i polaczyc prace z przyjemnoscia i sie do masztu przejsc do lasu tam gdzie bedzie stal tez mam komorke i lubie miec zasieg :)
ebee 10-12-2009 12:55
choć mi nikt tego nie zarzucił, czuję, że swoim komentarzem moglem obrazić mieszkańców Sosnówki. W tej sytuacji winien jestem przeprosiny, co niniejszym czynię. Uważam, że te protesty są mocno przesadzone. Sam mieszkam 200 m od masztu i nie odczuwam negatywnych skutków. Nie jestem też miastowy, bo z miasta 4 lata temu wyprowadziłem się na wieś. EBEE
~torf 10-12-2009 14:25
Nie miałem zamiaru nikogo urazić a zwłaszcza za to ,że mieszka na wsi (sam pochodzę ze wsi).Chciałem tylko wytknąć w formie żartobliwej(może nie trafionej)fakt,że zawsze są protesty kiedy ktoś chce coś zrobić.Uważam,że takie maszty są w tych czasach konieczne i na pewno będą stawiane.Kiełbasa już tez teraz nie jest kiełbasa ,tyle w niej chemii,że zapewne bardziej nam szkodzi niż takie maszty.Ilu ludzi ma budynki ,nad którymi wisi linia wysokiego napięcia i żyją.Protestować powinno się na "nic nie robienie".Niestety tak to już jest,że wszyscy boja się zmian,w każdym przypadku,nawet jeśli miało by się zmienić na lepsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group