Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4955
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nie będzie dużej hali, będzie centrum Euro 2012

Niedziela, 7 sierpnia 2011, 7:55
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
Przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” nie powstanie hala sportowo– widowiskowej o takich wymiarach, za taką cenę i w takim czasie, jak planowano. – Taki obiekt nie jest tam potrzebny – twierdzą samorządowcy.

Nowa hala miała mieć boisko sportowe o wymiarach 20x40 m i widownię na 1148 miejsc siedzących oraz 400 miejsc dostawianych na trybunach. Miała mieć, ale już wiadomo, że mieć nie będzie.

Władze miasta uznały, że pomysł wybudowania tak dużego obiektu, na tak niewielkiej powierzchni był nietrafiony. Ponadto hala byłaby za mała, by spełnić funkcję hali widowiskowo-sportowej dla miasta i za duża dla samych uczniów „Mechanika”. Stąd pomysł na budowę mniejszego obiektu za około 6 mln zł, i przesunięciu pozostałej kwoty na budowę I etapu stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze pod centrum pobytowo-treningowe Euro 2012.

Zofia Czernow, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry: – Odchodzimy od budowy hali, która była planowana przy ZST „Mechanik” za 20 mln zł. Powstanie tam hala mniejsza i tańsza, głównie dla młodzieży z jeleniogórskich szkół i klubów sportowych. Gruntowna ocena terenu przy „Mechaniku” wykazała, że tak duża hala, jaka była tam planowana, po prostu nie zmieści się, bo musielibyśmy zagospodarować tam wszystkie tereny zielone.

– Chcemy więc w przyszłych latach wybudować dużą halę dla miasta na Zabobrzu, a tymczasem na najbliższej, wrześniowej sesji, przedstawimy radzie miasta propozycję przesunięcia tych 14 mln zł na realizację budowy I etapu stadionu przy ul. Złotniczej. Miasto nie jest bowiem w stanie wygospodarować pieniędzy i na stadion i na halę, która w ogóle by się nie sprawdziła – dodała zastępczyni prezydenta.

Miasto rozważa teraz trzy projekty, i wybierze jeden z nich, według którego miałaby stanąć nowa hala przy ZST „Mechanik”.
Tymczasem za kilka dni ogłoszony ma być przetarg na realizację I etapu budowy stadionu przy ul. Złotniczej. Oferty będą składane do końca sierpnia, a wykonawca ma być wybrany w pierwszych dniach września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group