Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 8492
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie będzie dużej hali, będzie centrum Euro 2012

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 7 sierpnia 2011, 7:55
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
Przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” nie powstanie hala sportowo– widowiskowej o takich wymiarach, za taką cenę i w takim czasie, jak planowano. – Taki obiekt nie jest tam potrzebny – twierdzą samorządowcy.

Nowa hala miała mieć boisko sportowe o wymiarach 20x40 m i widownię na 1148 miejsc siedzących oraz 400 miejsc dostawianych na trybunach. Miała mieć, ale już wiadomo, że mieć nie będzie.

Władze miasta uznały, że pomysł wybudowania tak dużego obiektu, na tak niewielkiej powierzchni był nietrafiony. Ponadto hala byłaby za mała, by spełnić funkcję hali widowiskowo-sportowej dla miasta i za duża dla samych uczniów „Mechanika”. Stąd pomysł na budowę mniejszego obiektu za około 6 mln zł, i przesunięciu pozostałej kwoty na budowę I etapu stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze pod centrum pobytowo-treningowe Euro 2012.

Zofia Czernow, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry: – Odchodzimy od budowy hali, która była planowana przy ZST „Mechanik” za 20 mln zł. Powstanie tam hala mniejsza i tańsza, głównie dla młodzieży z jeleniogórskich szkół i klubów sportowych. Gruntowna ocena terenu przy „Mechaniku” wykazała, że tak duża hala, jaka była tam planowana, po prostu nie zmieści się, bo musielibyśmy zagospodarować tam wszystkie tereny zielone.

– Chcemy więc w przyszłych latach wybudować dużą halę dla miasta na Zabobrzu, a tymczasem na najbliższej, wrześniowej sesji, przedstawimy radzie miasta propozycję przesunięcia tych 14 mln zł na realizację budowy I etapu stadionu przy ul. Złotniczej. Miasto nie jest bowiem w stanie wygospodarować pieniędzy i na stadion i na halę, która w ogóle by się nie sprawdziła – dodała zastępczyni prezydenta.

Miasto rozważa teraz trzy projekty, i wybierze jeden z nich, według którego miałaby stanąć nowa hala przy ZST „Mechanik”.
Tymczasem za kilka dni ogłoszony ma być przetarg na realizację I etapu budowy stadionu przy ul. Złotniczej. Oferty będą składane do końca sierpnia, a wykonawca ma być wybrany w pierwszych dniach września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~krzysiekM 7-08-2011 8:32
Czy nie lepszą lokalizacją pod taką halę byłyby Cieplicę lub Sobieszów?Nieporozumieniem było już wybudowanie tam supermarketów.Stadion na Złotniczej posiada jedną zasadniczą wadę,nie ma parkingu.Nie wiem czy ten problem da się jakoś rozwiązać,raczej nie.
~zdun 7-08-2011 8:35
przesunięcia funduszy to ostatnio jakieś hobby naszych -niepo-radnych... -Miasto nie jest bowiem w stanie wygospodarować pieniędzy i na stadion i na halę, która w ogóle by się nie sprawdziła--tak, a centrum pobytowe dla jednej z ekip na EURO 2012 która będzie -przebywać i ściągać swoją obecnością poważny kapitał-jest uzasadnione??! No i ostatni powód że hala musiała by zająć cały zielony teren przy mechaniku-miasto ma przecież ogrom niezagospodarowanych zielonych terenów, a nawet w planach wycinanie drzew na Wojska Polskiego, ekolodzy z@srani...
~s. 7-08-2011 9:58
Wyciąć wszystkie drzewa, drewno sprzedać i wubudować za uzyskane pieniądze halę przy SP 11. Pomysł głupi, ale to wiadomo co się roi niektórym w głowach ?
~ 7-08-2011 10:12
Ja też dostaję głupawki po decyzji o wycince wszystkich drzew na ulicy Wojska Polskiego, bo przeszkadzają samochodom. Powycinać wszystko, niech zostaną samochody i hale sportowe dla właścicieli samochodów, bo przecież gdzieś muszą sobie posiedzieć, a trybuny stadionu się do tego nadają. Po co te drzewa, jak nie będzie komu między nimi chodzić, bo przecież piesi to nie ludzie, ludzie są w samochodach, a piesi to coś w rodzaju pariasów, to taka kasta w Indiach, która nie ma żadnych praw. Po co komu tereny zielone?
~konio 7-08-2011 10:15
parking dla stadionu można wybudować na pobliskich działkach ogrodowych (nad bobrem) przecież tam tylko element rezyduje a to co urośnie i tak nie nadaje się do jedzenia .........hala też by się tam zmieściła
~konio 7-08-2011 10:29
parking dla stadionu można wybudować na pobliskich działkach ogrodowych (nad bobrem) przecież tam tylko element rezyduje a to co urośnie i tak nie nadaje się do jedzenia .........hala też by się tam zmieściła
~Rodrygo 7-08-2011 11:16
Kolejny bubel w wydaniu naszych samorządowców. Jedna jedyna dostępna w Jeleniej Górze hala sportowa z pełnowymiarowym boiskiem ...wystarczy??? Z podziwu wyjść nie mogę dla takiej głupoty. Obecnie wszedzie wokół buduje się pełnowymiarowe hale. Karpacz ma ich już dwie. Po jednej to mają Janowice, Wleń, Lwówek. Rozpoczęto budowę w Jeżowie Sudeckim. A w Jeleniej wszyscy zdani są na łaskę i niełaskę MOS u. A stadion na Złotniczej??? to wyrzucanie kasy. O EURO 2012 raczej nasi rajcowie powinni zapomnieć. Niech popatrzą na inne obiekty na terenie Dolnego Śląska. Ta ekipa na czele z urzędującym prezydentem niczego dobrego do sportu w Jeleniej Górze nie wniesie.
~masud 7-08-2011 11:48
brawo za jedynie sluszna decyzje.Miasta nie stac na polsrodki w Jeleniej Gorze musi powstac hala sportowo-widowiskowa na min.4000 miesc. Jesli stanie sie inaczej na koncerty i inne duze wydazenia bedziemy jezdzic do Zgorzelca gdzie jesienia rusza budowa hali na 5500 miejsc.
~ 7-08-2011 12:12
uj z koncertami i wydarzeniami sportowymi! Ludzie pracy nie mają, kto będzie chodził na te za**ane koncerty i wydarzenia?? Lepiej jakiegoś inwestora tak jak w Zgorzelcu, tutaj sprowadzić, a nie jakieś fanaberie dla kilku nadzianych i zadowolonych. Więcej empatii dla najuboższych i poszkodowanych przez los! Dobra decyzja!
~buc 7-08-2011 16:50
Należy się zastanowić czy nasi radni wiedzą czego chcą. Za każdą koncepcję trzeba zapłacić, za każde studium zagospodarowania, wizualizację itd. Proponuję, żeby za nieprzemyślane posunięcia płacili z własnej kieszeni, skończą się kosmiczne wizje, a zacznie rzetelna, uczciwa praca.
~ 7-08-2011 17:23
kazda nieprzemyslana decyzja , ktora naraza Miato na straty powinna być dobrze rozliczona i wyciągnięte wnioski łącznie z konsekwencjami dla pomysłodawców z wybujałą fantazją.
Tomy M. 7-08-2011 17:28
Najbardziej IDIOTYCZNE miejsce na takie inwestycje to ul. Złotnicza. Jakiś d...l z PZPR wymyślił tam kiedyś stadion, przy rzece przez którą jest tylko jeden most ... a reszta d*bili podąża jego śladem. NIEMCY zbudowali STADION przy ul. LUBAŃSKIEJ bo umieli popatrzeć na PLAN MIASTA! ul. Lubańska leży w idealnym miejscu na tego typu inwestycje i jest cała infrastruktura potrzebna do tego. Wszystko jednak leży odłogiem i z...hnie jak basen który tam był za Niemców.
kazimierzp 7-08-2011 18:33
@TomyM. Jak już tak chwalisz planistów niemieckich to najpierw sprawdź fakty, abyś nie wyszedł na ... Stadion przy ulicy Złotniczej powstał pod koniec lat dwudziestych XX wieku, czyli w czasach kiedy tu był Reich! Widać go zaznaczonego na planie z 1931 roku http://dolnoslaskie.fotopolska.eu/193790,foto.html a jakbyś chciał zobaczyć że boisko było w tym samym miejscu co dzisiaj to popatrz się tutaj: http://dolnoslaskie.fotopolska.eu/109840,foto.html Gdybyś chciał zobaczyć jak wyglądał projekt niemiecki tego stadionu to postaram się go w najbliższym czasie na stronie fotopolski umieścić! A lokalizacja dużej hali przy Mechaniku była nietrafiona i dobrze, że od tego zamysłu odstąpiono.
~s. 7-08-2011 19:38
Stadion był, ale halę wybudowano w PRL-u. Wybudowanie dużej hali na zabobrzu to też pomysł nietrafiony.
~Wodnik 7-08-2011 20:27
Proponuję FONTANNĘ
~x 7-08-2011 21:59
Bardzo dobrze,przy mechaniku ta hala to była od początku jakaś pomyłka
~ 9-08-2011 20:41
Powstanie super hala, a budynek Mechanika się rozpada... Lepiej za tą kasę wyremontować szkołę, która nie była remontowana /za wyjątkiem dawnego internatu/ od zarania dziejów. A z tym EURO, to też przeginka, będzie z tym wielka kompromitacja, a pieniądze pójdą po prostu w błoto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group