Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 2247
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nie bądź durny, idź do urny

Czwartek, 18 października 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nie bądź durny, idź do urny
Fot. Angela
Młodzi zachęcali, aby w niedzielę frekwencja wyborcza była jak największa.

Centrum Edukacji Obywatelskiej zorganizowało w czwartek prawybory w szkołach. W akcji już od 12 lat uczestniczy I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze.
- W 1995 roku organizowali to w stu procentach uczniowie, z roku na rok coraz aktywniej włączają się u nas również nauczyciele – mówi Mariusz Kokotowski, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie z „Żeroma”.

W placówce bardzo dużo mówi się o tym, że należy iść na wybory. Ale nie wskazuje się, na kogo głosować.
- Naszym głównym celem jest to, żeby młodzież zaprowadziła dorosłych w niedziele do urn, jeżeli w jakimś domu ta tradycja została zapomniana, lub jeśli jej w ogóle nie było – podkreśla M. Kokotowski.

Potrzebę odbudowania tradycji uczestniczenia w życiu społecznym, a szczególnie w włączeniu się do wyborów zauważyli również sami głosujący. Prowadzone wybory prowadzone są w szkole tylko podczas przerw, a mimo to zamiast pospacerowania po korytarzach, czy pójścia na tzw. drożdżówkę, uczniowie wolą przyjść i zagłosować.

Na przerwach przychodzi bardzo dużo gimnazjalistów, którzy widać, że są osobiście zaangażowani w to głosowanie – mówią Marta Kapszyk i Marta Bokiej .
Już wcześniej uczniowie przygotowywali plakaty informacyjne promujące pójście do wyborów. Myślę, że i tu frekwencja będzie wynosiła około 80 procent.

Jak mówią członkowie komisji złożonej również z uczniów i sami głosujący, ta wysoka frekwencja to potwierdzenie tego, że młodzi ludzie chcą w życiu społecznym coś zmienić.

Kto rządziłby Polską, gdyby mieli o tym zdecydować uczniowie ZSO nr 1? Podamy wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group