Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6664
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Naukowy Dzień Edukacji w Rzemiosłach

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 15 października 2015, 7:55
Aktualizacja: 11:03
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Karolina Matusewicz
Święto Edukacji Narodowej to nie tylko okazja do podziękowań i życzeń dla nauczycieli, ale także możliwość zdobycia nowej wiedzy i zastanowienia się nad wyborem dalszej drogi kształcenia. Taki był właśnie Naukowy Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

14 października potocznie nazywa się „Dniem Nauczyciela” i na ogół kojarzy się z nudnym apelem w sali gimnastycznej, jednak pedagodzy i uczniowie Rzemiosł zadali sobie wiele trudu, aby dzień ten był pełen wrażeń i otworzył przed młodzieżą nowe horyzonty.

Nie zabrakło uroczystej akademii z udziałem zaproszonych do Rzemiosł gości, m.in. prof. Jana Kukuły z ASP we Wrocławiu, Ivo Łaborewicza - kierownika jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego we Wrocławiu. Obecna była dyrektor szkoły SUPŠ A VOŠ w Jabloncu nad Nysą – Martina Picko Baumannová. Składali oni podziękowania nauczycielom, gratulowali sukcesów i życzyli dalszej owocnej pracy.

W podziękowaniu za poświęcenie i trud, tegoroczni maturzyści przygotowali dla nauczycieli zabawne przedstawienie, będące sentymentalną podróżą przez te cztery lata nauki. Pedagodzy, goście i reprezentanci poszczególnych klas, którzy byli na akademii, śmiali się do łez z prezentowanych scenek.

W ramach Naukowego Dnia Edukacji Narodowej prowadzone były warsztaty (m.in. projektowanie kampanii reklamowej), prelekcje (m.in. prof. Jan Kukuły, Ivo Łaborewicza,), prezentacje interaktywne (m.in. Książnicy Karkonoskiej, Wyższej Szkoły Bankowej z Wrocławia), pokazy (m.in. pierwszej pomocy -Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy). Odbyły się także cztery seanse filmowe.

W Kawiarence Naukowej uczniowie wraz nauczycielami przygotowali quizy, krzyżówki, doświadczenia chemiczne, badania z użyciem mikroskopu oraz prezentację zdrowej żywności, którą częstowali odwiedzających kawiarenkę.

Naukowy Dzień Edukacji Narodowej w Rzemiosłach upłynął na nauce i zabawie, a przy tym niejednemu uczniowi zaświtała zapewne w głowie myśl, co chciałby w przyszłości studiować i w jakim kierunku rozwijać swoje zainteresowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~rodzic RZ 15-10-2015 8:44
inne niż wszystkie gale a przedstawienie było super . Brawo za kreatywność
~ucz 15-10-2015 13:59
To był wspaniały prezent od nauczycieli dla nas w dniu ich święta - jakoś odwrotnie niż zwykle. Było naukowo i jednocześnie wesoło. Kwiaty i płynące z serca podziękowania wywoływały uśmiech na twarzach naszych sympatycznych belfrów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.
~ 16-10-2015 10:51
Nauczyciele piszą zamiast uczniów, bo CI te "super" galę mieli w d... Nowy Rynek okupowali

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group