Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11423
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nauka na kredyt w Kolegium Karkonoskim

Sobota, 27 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 14:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Studenci Kolegium Karkonoskiego nie mogą doczekać się stypendiów socjalnych.

Brak stypendiów naukowych i socjalnych utrudnia naukę wielu studentom Kolegium Karkonoskiego. - Nie mam nawet na bilet miesięczny, żeby dojechać na zajęcia - skarży się Ewelina. Po naszej interwencji władze uczelni obiecały, że w przyszłym tygodniu będą pierwsze wypłaty.

Jest końcówka listopada, a pieniędzy jak nie było tak nie ma - mówią studenci Kolegium. - Nawet wnioski dostarczono bardzo późno. Tymczasem, np. studenci Akademii Ekonomicznej w Jeleniej Górze nie mają takich zmartwień.- We wrześniu mieliśmy już wypełnione przez studentów wnioski i pieniążki zostały wypłacone w terminie - usłyszeliśmy w dziekanacie akademii.

Inni zdążyliPodobnie jest w filii Politechniki Wrocławskiej. Tam studenci dostali pieniądze już na początku roku akademickiego.Ewelina i Patrycja studiują polonistykę w Kolegium Karkonoskim. Dla nich stypendia to być albo nie być.- Od początku roku akademickiego pożyczamy na bilety, może pani kanclerz nam zafunduje? - mówią dziewczyny. - Zostaliśmy wszyscy potraktowani jak dzieci. Nie wiadomo, czy dostaniemy pieniądze z wyrównaniem.- Z tego co wiem, wszystko zostanie wyrównane - mówi przewodniczący samorządu uczniowskiego kolegium Krzysztof Bogdaszewski. - Powodem opóźnień mogą być formularze, które zaczęły obowiązywać od tego roku. W ciągu tygodnia powinny zostać wywieszone listy osób, które dostaną pomoc finansową.W tym roku zmieniły się zasady przyznawania stypendiów. Uprawnienie do nich zdobyli studenci zaoczni. Zlikwidowano wewnętrzne komisje przydzielające pieniądze. To tylko niektóre powody opóźnień.- Mieliśmy taką sytuację, że dziewczyna ubiegała się o stypendium socjalne i twierdziła, że cała jej rodzina nie ma dochodów - mówi kanclerz Kolegium Karkonoskiego Grażyna Malczuk. - Ale do wniosku nie dołączyła żadnych dokumentów świadczących o tym, że rzeczywiście rodzina nie ma z czego żyć. Musimy to dokładnie sprawdzić i, niestety, trochę to trwa.W tym roku o stypendia socjalne ubiega się 1696 studentów kolegium. Na prośbę samorządu studenckiego przedłużono termin składania wniosków do 10 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
650
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group