Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7131
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nauczycielskie serca dla uczniów

Piątek, 29 stycznia 2010, 8:07
Aktualizacja: Sobota, 30 stycznia 2010, 8:15
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Nauczycielskie serca dla uczniów
Fot. rylit
Zimowa zawierucha nie zniechęciła kompletu publiczności, który wczoraj oklaskiwał inicjatywę pedagogów z ZSO nr 1. Nauczyciele zebrali siły i wystąpili w nietypowym koncercie charytatywnym, którego dochód – ponad 11 tysięcy złotych – przeznaczono dla potrzebujących uczniów. To już druga tak szczytna impreza w popularnym „Żeromie”. Za rok będzie następna.

Mimo padającego śniegu i silnego wiatru, trudno było wczoraj znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu w okolicach gmachu I LO im. Żeromskiego przy ul. Kochanowskiego. Koncert otworzyli Lidia Łotocka, przewodnicząca rady rodziców i dyrektor szkoły Paweł Domagała. Przywitali wszystkich zaproszonych gości na czele z samorządowcami reprezentowanymi przez prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego, który objął koncert patronatem honorowym. Był też zastępca szefa miasta Miłosz Sajnog.

Na koncercie byli obecni przedstawiciele wielu instytucji jeleniogórskich, duchowieństwa, innych placówek edukacyjnych z miasta oraz media. Prowadzeniem koncertu i licytacji przedmiotów przeznaczonych na aukcję zajął się jeleniogórski satyryk i kabareciarz Jacek Ziobro, który jest absolwentem tej szkoły.

Wieczór rozpoczęli ucharakteryzowani nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8.
Następnie wystąpili pedagodzy z „Żeroma” , którzy w różnych konfiguracjach estradowych wykonali szereg znanych przebojów. Na scenie wystąpił, między innymi, Grzegorz Lustyk, lubiany przez uczniów geograf i zastępca dyrektora szkoły. Zaskakujący był wysoki artystyczny poziom tych występów. Można by sądzić, że niektórzy nauczyciele minęli się z powołaniem.

Zarówno przed jak i podczas imprezy czynne były przed aulą szkolną stoiska z napojami oraz ciastami, które można było otrzymać po uiszczeniu datków na rzecz potrzebujących uczniów. Powodzeniem cieszył się kalendarz wykonany przez „Żeromiaków”.

Po występach pedagogów przystąpiono do licytacji przedmiotów przekazanych na licytację. W pierwszej kolejności poszły pod młotek przedmioty przekazane przez Marka Obrębalskiego. Były to miedzy innymi: moneta okolicznościowa 40 jeleni, koszulki z godłem Jeleniej Góry oraz pamiątki z naszego miasta. Następnie odbyła się licytacja innych przedmiotów tej aukcji. Były to głównie prace wykonane przez Kolo Plastyczne przy Klubie Osiedlowym Zabobrze i prace plastyczne uczniów i pedagogów ze szkoły.

Po licytacji ,w której – jak podała Lidia Łotocka – zebrano ponad pięć tysięcy złotych, odbył się program artystyczny przygotowany przez uczniów. W czasie występów wolontariuszki rozprowadzały pośród widzów róże. Datki za kwiaty zasiliły również konto beneficjentów imprezy. Wieczór zakończył się losowaniem nagrody dla nauczyciela.

Na finał zabrzmiał popis wokalnych możliwości pedagogów z „ósemki” w parodii oratorium Piotra Rubika „Dyrektorium”. Pierwsze wykonanie tego monumentalnego dzieła można było usłyszeć podczas obchodów jubileuszu „ósemki” w grudniu ubiegłego roku. Wszyscy wykonawcy mogli skosztować też po kawałku tortu.

Organizatorzy zapowiedzieli, że to nie koniec szczytnych inicjatyw w „Żeromie” i zaprosili wszystkich na przyszłoroczny koncert, który odbędzie się pod hasłem „Rodzice-uczniom”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group