Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6250
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nauczycielskie serca dla uczniów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 stycznia 2010, 8:07
Aktualizacja: Sobota, 30 stycznia 2010, 8:15
Autor: rylit
Fot. rylit
Zimowa zawierucha nie zniechęciła kompletu publiczności, który wczoraj oklaskiwał inicjatywę pedagogów z ZSO nr 1. Nauczyciele zebrali siły i wystąpili w nietypowym koncercie charytatywnym, którego dochód – ponad 11 tysięcy złotych – przeznaczono dla potrzebujących uczniów. To już druga tak szczytna impreza w popularnym „Żeromie”. Za rok będzie następna.

Mimo padającego śniegu i silnego wiatru, trudno było wczoraj znaleźć miejsce do zaparkowania samochodu w okolicach gmachu I LO im. Żeromskiego przy ul. Kochanowskiego. Koncert otworzyli Lidia Łotocka, przewodnicząca rady rodziców i dyrektor szkoły Paweł Domagała. Przywitali wszystkich zaproszonych gości na czele z samorządowcami reprezentowanymi przez prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego, który objął koncert patronatem honorowym. Był też zastępca szefa miasta Miłosz Sajnog.

Na koncercie byli obecni przedstawiciele wielu instytucji jeleniogórskich, duchowieństwa, innych placówek edukacyjnych z miasta oraz media. Prowadzeniem koncertu i licytacji przedmiotów przeznaczonych na aukcję zajął się jeleniogórski satyryk i kabareciarz Jacek Ziobro, który jest absolwentem tej szkoły.

Wieczór rozpoczęli ucharakteryzowani nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8.
Następnie wystąpili pedagodzy z „Żeroma” , którzy w różnych konfiguracjach estradowych wykonali szereg znanych przebojów. Na scenie wystąpił, między innymi, Grzegorz Lustyk, lubiany przez uczniów geograf i zastępca dyrektora szkoły. Zaskakujący był wysoki artystyczny poziom tych występów. Można by sądzić, że niektórzy nauczyciele minęli się z powołaniem.

Zarówno przed jak i podczas imprezy czynne były przed aulą szkolną stoiska z napojami oraz ciastami, które można było otrzymać po uiszczeniu datków na rzecz potrzebujących uczniów. Powodzeniem cieszył się kalendarz wykonany przez „Żeromiaków”.

Po występach pedagogów przystąpiono do licytacji przedmiotów przekazanych na licytację. W pierwszej kolejności poszły pod młotek przedmioty przekazane przez Marka Obrębalskiego. Były to miedzy innymi: moneta okolicznościowa 40 jeleni, koszulki z godłem Jeleniej Góry oraz pamiątki z naszego miasta. Następnie odbyła się licytacja innych przedmiotów tej aukcji. Były to głównie prace wykonane przez Kolo Plastyczne przy Klubie Osiedlowym Zabobrze i prace plastyczne uczniów i pedagogów ze szkoły.

Po licytacji ,w której – jak podała Lidia Łotocka – zebrano ponad pięć tysięcy złotych, odbył się program artystyczny przygotowany przez uczniów. W czasie występów wolontariuszki rozprowadzały pośród widzów róże. Datki za kwiaty zasiliły również konto beneficjentów imprezy. Wieczór zakończył się losowaniem nagrody dla nauczyciela.

Na finał zabrzmiał popis wokalnych możliwości pedagogów z „ósemki” w parodii oratorium Piotra Rubika „Dyrektorium”. Pierwsze wykonanie tego monumentalnego dzieła można było usłyszeć podczas obchodów jubileuszu „ósemki” w grudniu ubiegłego roku. Wszyscy wykonawcy mogli skosztować też po kawałku tortu.

Organizatorzy zapowiedzieli, że to nie koniec szczytnych inicjatyw w „Żeromie” i zaprosili wszystkich na przyszłoroczny koncert, który odbędzie się pod hasłem „Rodzice-uczniom”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~tanc 29-01-2010 8:50
Na zdjęciu nr 49 Zofia Cz. tańczy flamenco!!!
~Dziwne to i niezrozumiałe 29-01-2010 9:44
Nauczycielom z Żeroma należą się słowa uznania za serce. Ale z drugiej strony czy szkoła nie powinna mieć zapewnione warunki do kształcenia młodzieży bez potrzeby chwytania się takich rozpaczliwych metod? Załóżmy, że potrzeby finasowe zgłasza kościelny Caritas. Tam natychmiast znalazłyby się pieniadze, mimo, że to bardzo bogata instytucja. Czy nie powinny być zabezpieczone pieniądze na pomoc dla zdolnych ale biednych uczniów? Przecież to leży w interesie państwa!
~uczestniczka! 29-01-2010 9:54
tylko patrzec, jak odezwa się pelne zazdrosci zawisci i nienawisci! wieczni malkontenci i inne szczegolikarskie pajace! ludzie to nie chodzilo o pieniadze, ale o to, zeby pokazac, ze razem mozna wiele zdzialac i zapomniec o roznicach, ktore nas dziela - bylo swietnie nie moge doczekac się imprezy za rok - na pewno pomoge! Magda
~TS 29-01-2010 10:02
Do 09:44. Słuszna uwaga.Pieniądze publiczne, z których utrzymuje się w Polsce Kościół (ok. 7 mld rocznie) powinny być w całości przeznaczone na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych, zdrowotnych i na tworzenie nowych miejsc pracy.
~Ana 29-01-2010 11:07
Z wielką radością uczestniczyłam w tej imprezie ze szczytnym celem. Było super, ponad podziałami i tak wszyscy razem z radością i zapałem odsłaniali cząstkę siebie. Dyrektor Lustyk był rewelacyjny, Prof. Mierzwa z dzieciakami i "Kura":) wzruszający,w auli tyyyyyyle ludzi, że nie było gdzie palca wcisnąć:) Pani Julia....... żenada. Z wykrzywioną grymasem twarzą i morderczym błyskiem w oczach stojąc na scenie wydawała polecenia dotyczące nagłośnienia biednym młodym ludziom po to by za chwilę z pięknym uśmiechem wykonać utwór muzyczny okraszony choreografią rodem z wiejskiego wesela. Po czym ponownie wydawała polecenie po to by wykonać kolejny utwór tak podobny (choć z inną treścią) w interpretacji do poprzedniego, że ciężko było je od siebie odróżnić. Kiedy okazało się, że na dwóch piosenkach się nie skończy po sali poszedł pomruk ale prawdziwy artysta się nie zraża tak szybko. Przy czwartym utworze to już nie był pomruk tylko głuchy jęk ale co tam..... Potem jeszcze długa licytacja, która na pewno miała poważny wpływ na dochód z imprezy. Po blisko dwóch godzinach i kiedy na sali została JEDNA CZWARTA!!!! widzów pozwolono wystąpić młodzieży, która przygotowywała się do tego miesiąc, zaangażowała całe młode serca, czas, talent i Diabli wiedzą co tam jeszcze..... Dzieciaki były zawiedzione, a na korytarzach grzmiały komentarze o zabiciu imprezy..... No ale wszystko dla naszych dzieci, prawda?? Ciesze się, że udało się zebrać poważną kwotę. Jestem pewna, że te pieniądze zostaną dobrze zagospodarowane.
~pbog 29-01-2010 11:32
Duże prawa dla Pani od matematyki -przepięknie i z dużą wrazliwością wykonana piosenka. Jestem pod wrażeniem !!!
~blueberry 29-01-2010 12:23
Było świetnie, tylko trochę za długo trwała licytacja. Połowa ludzi wyszła, a dopiero potem odbyły się występy uczniów. Jednak ogólnie całe przedsięwzięcie wywarło na mnie dobre wrażenie, wszystko było solidnie przygotowane :) Gratuluję wykonawcom, najbardziej podobał mi się występ pani Mierzwy i pana Kokotowskiego z dziećmi, pana Lustyka i w zasadzie wszystkie występy znajomych ;]
~niunia;) 29-01-2010 14:11
Gala bardzo mi się podobała, to dobrze że Żerom organizuje takie akcje. Ciesze się również że koncert poprowadził Jacek Ziobro;)
~widz...4 29-01-2010 14:42
Ja również uważam. że gala była udana. Jak dla mnie najlepiej wypadła Pani Mierzwa z Panem Kokotowskim i dzieciakami a z młodzierzy Marek Sieradzki w piosence Łatwopalni.... :) Czekam na następny koncert...
~ 29-01-2010 15:29
Stefanooo! ;D Jaki uśmiech..xd
~;)) 29-01-2010 19:53
żałuję że nie mogło mnie być na tym koncercie...;( ale i tak wiem że Maark jest najlepszy!!;]
~bolek2 29-01-2010 20:52
wiem kim jesteś ana - wystarczy, że przeczytałem twój komentarz i od razu skojarzyłem, że jesteś tą grubą małą zezowatą dziewczynką która chciała śpiewać za panią Julie ale przy pierwszej zwrotce zacięłaś się i zwymiotowałaś - pamiętam, byłem na próbie. Pozdro dla kl 4c - bolek2
~mimi 29-01-2010 20:55
Byłam na wczorajszym koncercie i gadajcie sobie co chcecie uważam, że występ Pani Julii był bardzo fajny! Pozostali nauczyciele również bardzo się starali żeby ładnie i zgrabnie wypaść, natomiast wypowiedzi osoby o nicku Ana świadczą tylko o jej fatalnym poziomie intelektualnym , współczuję ci dziewczyno, tak sobie myślę , że twoja chora zazdrość spowodowana musi być tym , że jesteś strasznie brzydka , niestety tak to już na tym świecie jest, że nie każdy może być piękny sorry ;) hmmm ale wiesz co, jak już jesteś takim paskudnym pulpetem,to bądź chociaż sympatyczna,a zobaczysz że ci się opłaci w życiu!!!! ;)))
~EZ(; 29-01-2010 21:12
Naprawdę udana impreza:) tylko licytacja trwała troche za długo, ale cóż.... i żal trochę uczniów, którzy naprawdę długo przygotowywali się do występów a pozwolono im wejść na scenę dpoeiro pod koniec gali i to jeszcze dopiero w tedy kiedy na sali została jakaś jedna trzecia ludzi... no trudno. nauczyciele naprawdę fajnie to zorganizowali(; prof. Lustyk całkiem ładnie zaśpiewał, prof. Kokotowski też pokazał sie od dobrej strony.... co do pani Mierzwy...za długo, za dużo;/ a za rok mam nadzieję że uczniom uda się wystąpić przed wszystimi widzami a nie tylko przed tymi, którym łaskawie chciało się zostać (;
~mim 29-01-2010 22:23
~~Ana masz rację . Trochę to wszystko zbyt długo bez przerwy. Po I części - występie pedagogów -powinna być przerwa na ciacho,siusiu itd. Licytacja była fajnie prowadzona i na wesoło. Cel szczytny i nie ma co marudzić ,że to, czy owo. Nie podobało się, to na przyszły raz nie trzeba iśc i "cierpiec" .Ja chętnie przyjdę jeszcze raz i znowu wezmę udział w licytacji. A młodzi wykonawcy napawają mnie optymizmem ,że to pokolenie - jak chce, to też potrafi. Szacuneczek dla wszystkich ,którzy organizowali i wsparli impre.
~dede 29-01-2010 22:54
EZ ........chyba coś ci się pomyliło, za długo,za dużo to pani Julia....No cóż cztery utwory to rzeczywiście ciut za dużo.Ale brawa dla pani Julii za wytrwałość na scenie
~hela 30-01-2010 0:39
Pani Julia faktycznie piękny glos i uważam że powinna sprobować sił w "mam talent" czy temu podobnych programach. Niestety zbyt duże gwiazdorzenie, zrzucaniem futra i wymachiwanie raczkami wprowdziło pewien niesmak ...nie ten czas , nie ta pora Pani Julio:)
~Nikita 30-01-2010 12:35
i tak najlepsze było quo vadis
~** 30-01-2010 15:50
boże ludzie sami weźcie sie do pracy a nie tylko krytykować potraficie.. o żadnym z nauczycieli nie można powiedzieć złego słowa, zaśpiewali tak jak najlepiej potrafili i to się liczy. Myśle że osoby wypowiadające sie w negatywny sposób nawet nie stać by ich było na wyjście na scene a co dopiero zaśpiewanie.
~ToTo 31-01-2010 20:25
Brawa dla pomysłodawców i wykonawców. Wspaniała inicjatywa, odważni i zdolni pedagodzy z LO I i SP 8. Fakt. Występ P. Julii miły dla ucha, ale zdecydowanie zbyt długi. Zrobił się z tego recital i zniechęcił znaczną część widzów do dalszego uczestnictwa. A przecież już po wykonaniu pierwszego utworu zorientowaliśmy się że ta Pani umie śpiewać.
~KIKA 31-01-2010 20:55
PANI JULIA "NAJLEPSZA" PRZYPOMINAŁA MI WIOLLETĘ WILLAS NA POCZĄTKU KARIERY!! GRAULACJE I SZACUN DLA PANI ŁOTOCKIEJ I PANA DYR. DOMAGAŁY DZIĘKI KTÓREMU DOSZŁO DO TEJ WSPANIAŁEJ IMPREZY
~ 8-05-2012 21:47
pozdrawiam cudownego czlowieka prof LUSTYKA!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group