Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3161
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nauczyciele z Turcji szkolą się w Jeleniej Górze

Czwartek, 6 kwietnia 2017, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2017, 7:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nauczyciele z Turcji szkolą się w Jeleniej Górze
Fot. Użyczone
Nauczyciele z tureckiego miasta Konya uczestniczą w tygodniowych warsztatach w Jeleniej Górze, gdzie poznają metody kształcenia osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W trakcie wizyty szkolą się w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr, byli także w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Do Jeleniej Góry przybyło 6 nauczycieli oraz dyrektor tureckiej szkoły. - Wybrali naszą placówkę, ponieważ jesteśmy modelem postępowania w tzw. trudnych przypadkach, czyli z dziećmi, które mają specjalne potrzeby edukacyjne. Są to dzieci z dysleksją, dysgrafią, ale również trudniejsze przypadki jak zespół aspergera czy autyzm – powiedziała Andżelika Fabijańska z III LO w Jeleniej Górze, w którym uczy się na co dzień ok. 60 takich osób (na 300).

Szczególnie liceum ogólnokształcące – to miejsce, gdzie następuje włączanie uczniów z niepełnosprawnościami do klas otwartych. To ważny element dobrej praktyki, który można pokazać – powiedziała Jolanta Ratyńska z Centrum Doskonalenia Nauczycieli PCKK.

Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, polegały na wykładach oraz pracy w grupach. Ponadto goście obserwowali lekcję języka angielskiego, która odbywała się z nauczycielem wspomagającym, więc było to dla nich cenne doświadczenie. Nauczyciele z Turcji wybiorą się również do Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. - Dzieci w Polsce i w Turcji mają podobne problemy, natomiast metody pracy mogą się różnić. Taka wymiana doświadczeń ma duże znaczenie, my też się dowiadujemy jak to u nich działa – dodała Jolanta Ratyńska z Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr.

- Wizyta tutaj jest dla nas dobrą okazją do wymiany doświadczeń, treningu i wprowadzenia w życie podobnych technik i metod w nauczaniu naszych uczniów ze specjalnymi potrzebami – powiedział Şaban Dalgiç, dyrektor szkoły Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group