Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 9552
Zalogowanych: 103
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nauczyciele z Turcji szkolą się w Jeleniej Górze

Czwartek, 6 kwietnia 2017, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 7 kwietnia 2017, 7:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nauczyciele z Turcji szkolą się w Jeleniej Górze
Fot. Użyczone
Nauczyciele z tureckiego miasta Konya uczestniczą w tygodniowych warsztatach w Jeleniej Górze, gdzie poznają metody kształcenia osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W trakcie wizyty szkolą się w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr, byli także w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Do Jeleniej Góry przybyło 6 nauczycieli oraz dyrektor tureckiej szkoły. - Wybrali naszą placówkę, ponieważ jesteśmy modelem postępowania w tzw. trudnych przypadkach, czyli z dziećmi, które mają specjalne potrzeby edukacyjne. Są to dzieci z dysleksją, dysgrafią, ale również trudniejsze przypadki jak zespół aspergera czy autyzm – powiedziała Andżelika Fabijańska z III LO w Jeleniej Górze, w którym uczy się na co dzień ok. 60 takich osób (na 300).

Szczególnie liceum ogólnokształcące – to miejsce, gdzie następuje włączanie uczniów z niepełnosprawnościami do klas otwartych. To ważny element dobrej praktyki, który można pokazać – powiedziała Jolanta Ratyńska z Centrum Doskonalenia Nauczycieli PCKK.

Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, polegały na wykładach oraz pracy w grupach. Ponadto goście obserwowali lekcję języka angielskiego, która odbywała się z nauczycielem wspomagającym, więc było to dla nich cenne doświadczenie. Nauczyciele z Turcji wybiorą się również do Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. - Dzieci w Polsce i w Turcji mają podobne problemy, natomiast metody pracy mogą się różnić. Taka wymiana doświadczeń ma duże znaczenie, my też się dowiadujemy jak to u nich działa – dodała Jolanta Ratyńska z Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr.

- Wizyta tutaj jest dla nas dobrą okazją do wymiany doświadczeń, treningu i wprowadzenia w życie podobnych technik i metod w nauczaniu naszych uczniów ze specjalnymi potrzebami – powiedział Şaban Dalgiç, dyrektor szkoły Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
355
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
59%
Nie mam zdania
10%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Sudecka – z serca miasta w góry
 
Kilometry
Od dziś "ciepły przycisk" w autobusach MZK
 
Aktualności
Zamiast ogródka – sąd i marihuana
 
Inne wydarzenia
Jelenia Góra areną Mistrzostw Polski
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group