Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2951
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nauczają i słuchają w niebieskich klasach

Sobota, 7 listopada 2009, 8:36
Aktualizacja: 8:41
Autor: Barbara Ludorowska
JELENIA GÓRA: Nauczają i słuchają w niebieskich klasach
Nauczycieli i uczniów, których już wśród nas nie ma, wspominano w sposób szczególny podczas Mszy Świętej, którą w miniony czwartek odprawił w koncelebrze z innymi kapłanami w kościele św. Erazma i Pankracego duszpasterz środowiska pedagogów jeleniogórskich ks. prałat Józef Stec.

W uroczystej Eucharystii uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie większości szkół Jeleniej Góry. Przedstawiciele poszczególnych placówek oświaty odczytywali nazwiska zmarłych pedagogów, pracowników szkoły, podając kilka informacji na temat ich pracy pedagogicznej. Mówiono też o uczniach.

Była to niezwykle wzruszającą uroczystość. Wsłuchując się w listy nazwisk zmarłych nauczycieli, wielu z obecnych przypominało sobie twarze tych, którym zawdzięczają tak wiele. Niektórzy nawet nie zdawali sobie sprawy z tego, jak wielu z nich już odeszło.

– Tam, gdzie są, dobrze im jest, a tu po ich głosach, w szkolnych murach, wciąż drży powietrze. Zostały po nich puste miejsca przy stole w pokoju nauczycielskim, pożółkłe fotografie i…wspomnienia. Odeszli po to, by żyć.
I tym razem będą żyć wiecznie – tak przedstawicielka jednej ze szkół zakończyła odczytywanie listy nieobecnych.

Przed ołtarzem wspominano także patronów szkół jeleniogórskich: Janusza Kusocińskiego, Bronka Czecha, Stanisława Moniuszkę, Tadeusza Kościuszkę polecając ich dusze Bogu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group