Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6536
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Naturalnie... przy Leśnej

Sobota, 26 maja 2018, 10:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Naturalnie... przy Leśnej
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze otworzył wczoraj (25.05) swoje progi dla wszystkich chętnych, szczególnie dla potencjalnych uczniów i ich rodziców. Placówka znajdująca się przy ul. Leśnej pokazała wszystko, co ma najlepsze, a więc było naturalnie!

O tym, że do szkoły kształcącej m.in. w kierunkach weterynarz czy leśnik trafiają przede wszystkim ludzie wrażliwi na zwierzęta i przyrodę, jeleniogórzanie mogli się przekonać wielokrotnie. W piątek podobną okazję miała młodzież z naszego miasta i okolic, która szuka dla siebie właściwej szkoły średniej. W placówce przy ul. Leśnej można zdobyć wiedzę na kierunkach: technik weterynarii, żywienia i usług gastronomicznych, leśnik, architektury krajobrazu, geodeta oraz nowość – technik papiernik.

W trakcie imprezy pod hasłem „Wielkie grillowanie” można było skosztować wielu pyszności – zarówno dla mięsożerców, jak i wegan oraz wegetarian. Nie mogło też zabraknąć kontaktu z żywymi zwierzętami. Były konie, króliki, kury, lama i inne.

Obecni uczniowie szkoły chętnie oprowadzali gimnazjalistów po salach lekcyjnych i korytarzach, opowiadając o zaletach miejsca ich kształcenia. - Gdy przyszłam tu na dzień otwarty stwierdziłam, że ta szkoła jest stworzona dla mnie i nie żałuję – wspomina Natalia Barszczewska, uczennica ZSPUiBS. Wśród przybyłych gości również wrażenia były pozytywne. - Chciałam zobaczyć jakie tu są kierunki i czy ta szkoła nadaje się, żeby przyjąć sportowców. Naprawdę jest dobrze przystosowana dla takich osób jak my – ze szkoły sportowej – oceniła Patrycja Karaś z klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie, która deklaruje, że wybierze klasę weterynaryjną, bo lubi pomagać i kocha zwierzęta.

Nauczyciele przygotowali dla gości zadania do wykonania, co było nagradzane „ocenami na start”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group