Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6440
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nasi pośpiewali razem z Holendrami

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 października 2010, 8:12
Aktualizacja: 8:12
Autor: TEJO
Fot. LT
Nic tak nie jednoczy jak wspólny śpiew. Przekonali się o tym wczoraj członkowie Zespołu Wokalnego „Głosowanie” z Jeleniej Góry, którzy wraz z Oost – Europakoor Mila z Amsterdamu odbyli warsztaty w Filharmonii Dolnośląskiej.

Animatorami tego niecodziennego wydarzenia byli Helga Kruse z Amsterdamu oraz Jacek Szreniawa, muzyk, kompozytor oraz opiekun działającego przy Jeleniogórskim Centrum Kultury „Głosowania”. W rolę tłumaczki wcieliła się Ida Baj z Kolegium Karkonoskiego. Okazało się jednak, że bardzo często nie trzeba było przekładu, aby wspólnie muzykować.

Holenderscy i polscy wokaliści rozśpiewywali się na sposób holenderski naśladując brzmienie różnych odgłosów, w tym dźwięk silnika motorówek. – U nas tylu motorówek nie ma, więc będziemy śpiewać bardziej konserwatywnie – zażartował Jacek Szreniawa.

Prowadzący zamieniali się rolami wprowadzając do zajęć coraz to nowsze elementy. Po przerwie obydwa zespoły – już osobno – zaprezentowały swoje wokalne możliwości śpiewając utwory z własnego repertuaru.

Warsztaty to przedsmak Festiwalu Rozdroża Dni Kultury Holandii, które rozpoczną się w Jeleniej Górze w nadchodzącym tygodniu (środa, 27 X) otwarciem wystawy „Anna Frank - historia na dzień dzisiejszy”. Udział zapowiedział ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce Marcel Kurpershoek. Wernisaż uświetni występem Chór Muzyki Klasycznej „Kwajr” z Groningen pod dyrekcją Merlijn Wackers. O imprezie napiszemy w osobnym materiale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 21-10-2010 9:36
Super akcja, super spotkanie!!! Jacek, ktorego znam jeszcze z dziecinstwa jest niebywale zdolny. Bardzo popieram takie spotkania, a cigle ich jeszcze bardzo malo....
rymcycymcy 21-10-2010 12:06
Organizatorzy powinni pomyśleć o wymianie tradycyjnych używek ...byłoby weselej i w bliżej tonacji ! ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group