Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3407
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasi młodzi ogrodnicy zabłysnęli w Cervi

Środa, 12 lipca 2017, 5:59
Aktualizacja: Czwartek, 13 lipca 2017, 7:56
Autor: UM
Jelenia Góra: Nasi młodzi ogrodnicy zabłysnęli w Cervi
Fot. Użyczone/UM
Ekipa ogrodników z Jeleniej Góry jest od wielu lat gościem włoskiego, partnerskiego miasta Cervia, w którym w corocznie w maju odbywa się Święto Kwiatów. W tym okresie z kilkunastu miast wielu krajów Europy zjeżdżają do Cervi zespoły i instalują klomby, które „opowiadają” jakąś historię, nawiązującą do prawdziwych zdarzeń, albo wymyśloną.

W tym roku architekt krajobrazu Anna Rychlewska, nauczycielka w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze i jej uczniowie zbudowali klomb „mówiący” o motylu, który opowiada kwiatom baśnie.

Kompozycja jeleniogórska została wysoko oceniona przez Włochów, którzy w tej sferze są wyjątkowymi specjalistami. Pedagog i uczniowie postanowili więc przenieść tę ideę również do Jeleniej Góry i zbudowali podobny klomb przy ul. Cervi w Cieplicach, tuż obok pamiątkowego pomnika – szklanej płyty z jeleniem (to zwierzę jest także symbolem herbowym miasta Cervia).

Budowa klombu trwała cztery dni, kompozycję tworzył ten sam zespół uczniów, który budował klomb we Włoszech. Teraz placyk nieopodal hotelu „Cieplice” jest często fotografowany przez turystów i kuracjuszy i chętnie oglądany przezj jeleniogórzan. W mieście taka kompozycja jest nowością – z reguły bowiem odsadzamy kwiatami (także efektowne, ale jednak bardziej konwencjonalne) „dywany kwiatowe” i gazony.

Na zdjęciach: klomb w Cieplicach, podobny młodzi jeleniogórzanie stworzyli w Cervi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group