Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5330
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nasi młodzi muzycy koncertowali w Dreźnie

Wtorek, 22 maja 2018, 6:24
Aktualizacja: Środa, 23 maja 2018, 8:36
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Nasi młodzi muzycy koncertowali w Dreźnie
Fot. PSM, Paweł Guszała
Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze wzięli udział w wyjątkowym projekcie, dzięki któremu uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach muzycznych.

„Projekt Esemble Interregio 2018” po raz 20 zgromadził młodych muzyków z różnych zakątków naszego kontynentu, tym razem z Polski, Niemiec, Czech i Białorusi. Organizatorem była szkoła Musikverein z Bannewitz koło Drezna. Po raz pierwszy udział w międzynarodowych warsztatach wzięła Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki. Projekt sfinansowany był przez region Saksonii oraz prezydenta Jeleniej Góry, Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Fundację im. Steczkowskiego z Warszawy we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzyczno-Wydawniczym Klassik Modern z Jeleniej Góry.

W projekcie wzięło udział 38 uczniów z jeleniogórskiej szkoły muzycznej. Każdy z nich mógł doskonalić swoje umiejętności w chórze i orkiestrze pod okiem znakomitych nauczycieli z Czech, Polski, Białorusi, Hiszpanii, Włoch oraz Niemiec. Szefem tego muzycznego projektu był znakomity profesor Volker Dietzsch, dyrygent i skrzypek z Staatskapelle Dresden.

Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej odbywały się próby w zamku Hohstein. W drugiej były już koncerty w czeskim Dubi w kościele Najświętszej Maryi Panny oraz w Dreźnie w kościele św. Łukasza. W programie znalazły się nie tylko utwory muzyki poważnej, ale także rozrywkowej, m.in. utwory Johna Lennona czy Paula McCartneya.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group