Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2962
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nasi górą

Piątek, 13 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2007, 9:44
Autor: anzol
Kotlina Jeleniogórska: Nasi górą
Fot. Jelonka.com
Jeleniogórskie gimnazja w dolnośląskiej czołówce.

Taki wynik po podsumowaniu wyników egzaminu gimnazjalnego z pewnością ucieszy dyrektorów tych placówek oświaty oraz ich absolwentów. Jelenia Góra znalazła się bowiem w ścisłej czołówce, zarówno jeśli chodzi o testy humanistyczne, jak i matematyczno-przyrodnicze.

Z pierwszych jeleniogórscy uczniowie zdobyli średnio 33,5 punkta, a z drugich – 27,1. Lepszy okazał się tylko Wrocław (34,9 oraz 33, 3). W czołówce jest także Oława oraz Lubin.
Najsłabiej z regionu jeleniogórskiego wypadły powiaty lubański i lwówecki.

W piątek absolwenci gimnazjów poznają ostateczne wyniki naboru do szkół średnich. W Jeleniej Górze – jak co roku – największym powodzeniem cieszyły się licea ogólnokształcące. Przodowały „Norwid” i „Żerom”. Wiadomo, że część kandydatów, którzy chcieli się tam uczyć, będzie musiała iść do innej szkoły.
Zainteresowaniem cieszył się także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (Chemik). Znacznie mniej popularne były licea profilowane, technika i szkoły zawodowe. Tam wciąż są jeszcze wolne miejsca.

Z rezultatów naboru wynika, że młodzież wolała iść do klas o profilach ścisłych i językowych. Mniejszym powodzeniem cieszyły się oddziały humanistyczne.

To jednak nie koniec naboru.
W niektórych szkołach są tak zwane miejsca rezerwowe, które zostaną wykorzystane w przypadkach losowych. Dyrekcje szkół wolą się zabezpieczyć, jeśli – na przykład – okaże się, że któremuś z kandydatów błędnie naliczono punkty. Listy przyjęć ostatecznie zostaną zamknięte w sierpniu.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group