Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Narty pożyczali, sprzętu nie oddali

Sobota, 13 lutego 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
KARPACZ: Narty pożyczali, sprzętu nie oddali
Fot. ....
Na około pięć tysięcy złotych oszacowano straty w jednej z wypożyczalni nart w Karpaczu, z której nieuczciwi klienci z Dzierżoniowa zabrali narty i nie zamierzali ich zwrócić.

W ostatnich dniach w jednej z wypożyczalni sprzętu narciarskiego w Karpaczu pięć osób próbowało wypożyczyć sprzęt narciarski na podstawie nielegalnie posiadanych dokumentów – dowodu osobistego i prawa jazdy, wcześniej utraconych przez inną osobę.

Oszuści zostali jednak rozpoznani i obsługującym wypożyczalnię udało się zatrzymać jedną osobę – 27-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego. Policjanci zatrzymali oszusta, a w jego busie ujawnili osiem part nart, butów i kije narciarskie. Pokrzywdzeni z terenu Karpacza oszacowali straty na ok. 5 tys. zł – poinformował kom. Bogumił Kotowski z policji.

Policjanci prowadzą obecnie czynności zmierzające do ujawnienia innych pokrzywdzonych na terenie Karpacza, Szklarskiej Poręby i Harrachova, gdzie również działali sprawcy. Policja analizuje możliwości dokonania oszustw na terenie innych wypożyczalni oraz sposób w jaki oszuści pozbywali się sprzętu.

Zatrzymany 27-latek był wcześniej wielokrotnie notowany i karany m.in. za groźby, kradzieże i pobicia. Odzyskany przez policjantów sprzęt trafił do prawowitych właścicieli. Oszust trafił już na dwa miesiące do aresztu. Za oszustwa i przywłaszczenie mienia grozi mu kara do ośmiu lat więzienia. Policjanci poszukują pozostałych sprawców procederu, który stał się ich stałym źródłem dochodów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group