Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 5237
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wisła: Narciarze znów pobiegną w Wiśle

Wtorek, 1 marca 2011, 2:37
Aktualizacja: Piątek, 4 marca 2011, 0:25
Autor: MDvR
Wisła: Narciarze znów pobiegną w Wiśle
Fot. archiwum
Trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu na przełęczy Kubalonka po raz kolejny staną się areną zmagań zawodników biorących udział w Polbank CUP. Dziewiąta i dziesiąta odsłona Biegu na Igrzyska 2011 odbędzie się 3 i 4 marca.

W pierwszym dniu rywalizacji zaplanowano biegi interwałowe techniką klasyczną. Zmieniono tradycyjną kolejność startów. Zawody rozpoczną o godzinie 9:00 seniorki, które pobiegną na 5 km. Podobny dystans będą miały do pokonania juniorki A, juniorzy B i juniorki B. Po 3 km przebiegną juniorzy C, juniorki C, juniorzy D oraz juniorki D, a najmłodsi – juniorzy E i juniorki E – po 2 km. Rywalizację zakończą seniorzy oraz juniorzy A biegiem na dystansie 10 km.

Drugiego dnia zawodów styl klasyczny zastąpiony zostanie dowolnym, zmianie ulegną także dystanse
i kolejność startów. Jako pierwsi (o godzinie 9:00) pobiegną juniorzy C oraz juniorki C – na 5 km. Następnie juniorzy D i juniorki D – na 3 km oraz juniorzy E i juniorki E – na 2 km. Zawodnicy i zawodniczki z pozostałych kategorii wiekowych pokonają dystans 10 km.

Najwięcej punktów w indywidualnych klasyfikacjach generalnych Polbank CUP zdobyły dwie zawodniczki: Małgorzata Żółkiewska (MULKS Tomaszów Lubelski) w kategorii juniorka C oraz Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) w grupie wiekowej juniorek E. Obydwie mają po 780 pkt. W klasyfikacji drużynowej prowadzi ekipa z Tomaszowa Lubelskiego.

Zawody rozpoczną się o 9:00 - zarówno w czwartek, jak i w piątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group