Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7544
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Napadł na bank i wpadł w sidła policji

Wtorek, 16 czerwca 2009, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: TEJO
Tylko dwa dni cieszył się łupem bandyta, który okradł jeden z banków w gminie Węgliniec. Przestępcę namierzyła policja i odzyskała częściowo skradzioną gotówkę oraz przedmioty, które sprawca zdążył kupić za pieniądze z bankowej kasy.

Policjanci z komisariatu w Pieńsku wspierani przez funkcjonariuszy ze Zgorzelca ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o napad rabunkowy na placówkę bankową w jednej z miejscowości w gminie Węgliniec (woj. dolnośląskie). Zatrzymany to 25 – letni mężczyzna, mieszkaniec tej gminy – podała policja.

Po otrzymanym zgłoszeniu o napadzie, na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny. Jednocześnie rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Efektem prowadzonych działań operacyjnych, gromadzenia materiału i jego szczegółowej analizy było wytypowanie podejrzewanego o ten napad. Kompletnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany 15 czerwca w jednej z miejscowych placówek opieki zdrowotnej, gdzie się pojawił.

Policjanci realizując dalsze czynności odzyskali również łup. W mieszkaniu jednego z członków rodziny funkcjonariusze odnaleźli ponad połowę ze skradzionych pieniędzy. Pozostałą część łupu policjanci odnaleźli w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Okazało się, że mężczyzna za część gotówki kupił już markowe kosmetyki i odzież, biżuterię oraz sprzęt RTV.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca w godzinach popołudniowych. Nieznany wówczas, zamaskowany sprawca wtargnął do placówki bankowej i grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Po kradzieży uciekł w nieznanym kierunku.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Został doprowadzony do prokuratury. Funkcjonariusze będą również za pośrednictwem prokuratury wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie. Za napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu teraz nawet do 12 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group