Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3658
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Namalują piękno austriackiego Tyrolu

Piątek, 16 października 2009, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Autor: rylit
REGION: Namalują piękno austriackiego Tyrolu
Fot. Organizator
W sprawie przyszłorocznego pleneru malarskiego dla najzdolniejszych uczniów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze oraz laureatów wrześniowego II Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Austrii przebywała delegacja Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych z Jeleniej Góry.

Wizyta w Tyrolu Fügen in Zillertal w Austrii miała na celu nawiązanie współpracy ze szkołą w Kramsach oraz omówienie pleneru dla uczniów Liceum Plastycznego oraz laureatów wrześniowej imprezy.
Szkołę oraz region jeleniogórski reprezentowali dyrektor ZSRA Małgorzata Kasztelan i Marek Mikrut, szef Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Austriackiej i wiceprzewodniczący rady powiatu.

Szkoła w Kramsach to jedyna taka artystyczna placówka w Austrii i jedna z lepszych w Europie. Kształci młodzież w zakresie zdobnictwa szkła. W szkole odbywają się praktyki i kursy pod kierunkiem znanych artystów ze świata, na przykład Rudiego Gritscha z USA. – Po szkole delegację z Polski oprowadzała dyrektor dr Ursula Pitol-Thapa – poinformowali organizatorzy.

Ustalono, że plener dla uczniów z Polski odbędzie się w maju przyszłego roku. W organizację zaangażowani są członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw kulturalnych w Fügen KIF Fügen, z którym to stowarzyszeniem zarówno szkoła jak nasz region współpracuje od lat w ramach Towarzystwa Przyjaźni Polsko- Austriackiej. Termin i szczegółowy plan pleneru w tym pięknym zakątku Alp zostanie ustalony w najbliższych miesiącach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group