Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6665
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najzdolniejsi na start!

Środa, 18 listopada 2009, 14:30
Aktualizacja: 14:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Najzdolniejsi na start!
Fot. TEJO
Testem z bloku przedmiotów humanistycznych rozpoczęli dziś zmagania o laury w drugim etapie konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista uczniowie szkół gimnazjalnych z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego.

– W sumie w konkursie, który obejmuje bloki humanistyczny, matematyczno-fizyczny oraz przyrodniczy, uczestniczy 140 gimnazjalistów. 23 uczniów szkół podstawowych weźmie udział w interdyscyplinarnym konkursie zDolny Ślązaczek – mówi Jolanta Wójtowicz-Kut z jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, organizatora zmagań. Część dla najmłodszych odbędzie się jutro.

Na szczególne wyróżnienie zasługują gimnazjaliści, którzy wygrali eliminacje i biorą udział w trzech częściach konkursu. Najliczniejsza jest ekipa Gimnazjum przy ZSO nr 1: Krzysztof Desput, Karolina Jezusek, Ewelina Kapuścińska oraz Jagoda Kuźniar. Wśród omnibusów są także Mateusz Pyzik (Gimnazjum w Mysłakowicach) oraz Adam Szmel z jeleniogórskiej „dwójki”.

Na 25 listopada przewidziano część matematyczno-fizyczną, a dzień wcześniej – przyrodniczą. Do ścisłego finału awansuje 10 procent najlepszych.
Uczniowie, którzy piszą testy, muszą poddać się surowym rygorom, niemal jak na egzaminie maturalnym. W sali nie mogą przebywać osoby postronne, kartki z testami przysyłane są w zalakowanych kopertach, a gotowe prace są zakodowane i oceniane przez niezależną komisję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group