Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 6000
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najstarsi studenci mają już wakacje

Środa, 1 czerwca 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Najstarsi studenci mają już wakacje
Fot. Organizator
Występem Kabaretu Bella Mafia ubarwionym recitalem chóru Cantamus zakończył się rok akademicki 2010/2011 w Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku działającym przy Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej.

Studenci, którzy dzięki istniejącej od 11 lat uczelni przeżywają drugą młodość, podziękowali swoim wykładowcom za poświęcony im czas oraz wiedzę. Ta przydaje się nawet wtedy, kiedy wydawać by się mogło, że na naukę jest już za późno. Ale wbrew temu powszechnemu przekonaniu słuchacze KUTW są zdania, że człowiek uczy się przez całe życie.

W auli KPSW (dawne Kolegium Karkonoskie) w campusie przy ulicy Lwóweckiej podczas uroczystości kończących rok akademicki, oklaskiwano działający przy KUTW kabaret Bella Mafia. Jego członkowie – w koszulkach z zabawnymi tekstami – do łez rozśmieszyli publiczność. Był także krótki recital chóru Cantamus. W zakończeniu roku akademickiego KUTW wziął udział JM rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej dr hab. Henryk Gradkowski, oraz kanclerz placówki Grażyna Malczuk. Za aktywność, chęć do nauki i poświęcenie działalności uniwersytetu podziękowała słuchaczom Janina Peikert, primator tej nietypowej uczelni. Studentom wręczono dyplomy uznania. Najbardziej oddani, którzy na zajęcia uczęszczają od 10 lat, dostali dyplomy kryształowe. Ci, którzy kształcą się od lat pięciu – perłowe.

Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku skupia ponad dwieście osób, które – w rozmaitych sekcjach – zgłębiają wiedzę w rozmaitych sekcjach. Wbrew pozorom na uczelnię nie jest łatwo się dostać: chętni muszą czekać w kolejce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group